Mulasto kręci i odpala

Moderator: Moderatorzy

krzysciniakl

Mulasto kręci i odpala

Post autor: krzysciniakl »

Witam Was mam problem od jakiegoś czasu esi zaczął ciężko kręcić okropnie bym nawet powiedział ledwo co .... jednak odpala nie za każdym razem .... niekiedy jak dłużej kręce to rozrusznik już nie kręci i słychać takie dziwne cykanie co to może być i od czego jest to spowodowane ... czy to szczotki w rozruszniku ??
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Patrz gdzie piszesz - bo źle zaczynasz przygodę na forum
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Tigerbart

Post autor: Tigerbart »

A mnie strasznie rozbawił tytuł tematu "czasem słychać cyk cyk cyk" :mrgreen:

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać, nie miałem złych intencji ;)
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14527
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

krzysciniakl, tematów o rozruszniku jest bez liku, wyszukiwarka sie kłania. Można dodać kabelek dodatkowy, powinno sie oczyścic cału rozrusznik, sprawdzic szczotki, poprawic łączenia kabli.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12731
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

pewnie się "cykacz" zepsuł :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a teraz na poważnie to jak Yagr pisze wystarczy poszukać, rozrusznik albo akum to dupy :)
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
Illuminati75

Re: Mulasto kręci i odpala

Post autor: Illuminati75 »

krzysciniakl pisze: niekiedy jak dłużej kręce to rozrusznik już nie kręci i słychać takie dziwne cykanie co to może być i od czego jest to spowodowane ... czy to szczotki w rozruszniku ??
Przepraszam za to co napiszę ale... Jak to nazwać? Ponowny kurs na prawo jazdy? Akumulator "zarzędziłeś" kręceniem i wystarczy go naładować.

W odpowiedzi na główny wątek - jedź no najbliższego elektromechanika z prawdziwego zdarzenia - niech sprawdzi czy akumulator pamięta jeszcze zakładanie klem w fabryce. Bo jak na moje oko to ewidentnie wskazuje na to, iż aku "kaput". Ciężkie kręcenie, rozładowywanie itd.

Rada? Aku do domu, ładowanie pół dnia i aku do Esa. Odpalaj. Zobaczysz czy kręci solidnie po naładowaniu. Oczywiście po sprawdzeniu przez elektryka że jest dobry.

- akumulator uszkodzony,
- opory wału (setki powodów mogą być, łącznie z zatarciem panewek i innych...).

Opisz dokładniej usterkę, jest za mało precyzyjna.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14527
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Uriel75 pisze:- opory wału (setki powodów mogą być, łącznie z zatarciem panewek i innych...).
nie przesadzaj, Tomek :) Aku jak najbardziej może być, tyle że mało kto o tym na forum wspomina bo to "oczywista oczywistość" a opory wału to by musiał cały silnik padnąć żeby były aż takie że uniemożliwiają pracę rozrusznika, możliwe ale mało prawdopodobne ;) niech sobie chłopak sprawdzi aku i rozrusznik wg podanych wytycznych a oporami wału raczej nie musi sie przejmować :D
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

1. Naładować aku
2. wyczyścić klemy
Zrobić próbę z odpalaniem
Jeśli będzie OK - sprawdzić jak ładuje Alternator i jeśli nie ładuje - naprawić go .
Jeśli nadal będzie słabo kręcił - wymontować rozrusznik i go naprawić .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Dokładnie Panowie i nie ma co tu szaleć. Poczekajmy aż autor wątku raczy się zalogować, przeczytać wytyczne.

Wiem, przesadziłem z tymi oporami ale ta "oczywista oczywistość" Koledzy mnie... powaliła :evil:
Ale od tego jesteśmy. Każdy pyta i pomóc trzeba. Mi też pomagacie i to często (czytaj: dziękuję Yagr za dzisiaj)
ODPOWIEDZ