brak pradu na swiecach...pomocy!!!!

Moderator: Moderatorzy

daniel_66

brak pradu na swiecach...pomocy!!!!

Post autor: daniel_66 »

Witam tak jak w temacie mam wielki problem z essim 1,8 td ,otoz nie chcial mi paloc na poczatku to zmienielem swiece na nowe, i jak sie dalej okazalo nie ma wogule pradu na swiecach...;/;/;/a sprawdzalem to probuwka... hmhm i nie mam pojecia co sie moglo stac... :mad: :mad: :mad: :mad: :cry: :cry: pomozcie.....
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14522
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

A jak ty te świece sprawdzałeś tą " probuwką ", kolego?
W dieslu najważniejsza jest kompresja i paliwo (pompa) jak są ok to nawet bez świec żarowych zapali ;) ale zaraz zabiorą głos spece od ropniaków ;)
I co to za Mk6 z 1996roku?
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
daniel_66

Post autor: daniel_66 »

nie chodzi o swiece .... one sa ok ... tylko ze nie ma pradu na nich jak przekrece zaplon...prosciej nie podgrzewa ich... ;/;/;/;/
Albercik

Post autor: Albercik »

To może zacznij od sprawdzenia bezpiecznika i zobacz, czy przekaźnik działa (jak przekręcisz kluczyk usłyszysz taki 'pyk' z okolic skrzynki bezp. a po chwili drugie 'pyk'). Jesli tego nie ma, to albo bezpiecznik, albo przekaźnik :P
daniel_66

Post autor: daniel_66 »

hmmh a gdzie jest ten bezpiecznik?????;>:>:> a przekaznik robi 'pyk 'tylko raz ...i nic sie wiecej nie dzieje... a w srodku nic nie slychac... .
;/;/;/
Albercik

Post autor: Albercik »

jesteś pewien, że to ten przekaźnik robi 'pyk'? :P

Nie powiem Ci który to bezpiecznik, ani przekaźnik, bo masz napisane, że masz MK6 z 1996roku, a w tym roku ten model nie był produkowany, więc nie wiem czego mam szukać...
daniel_66

Post autor: daniel_66 »

tak przekaznik robi 'pyk' sorryy ....to jest mk7 1996 :P:P:P:P:P ale pradu na tym kablu co idzie do swiec to nie ma...l/;/;/
Albercik

Post autor: Albercik »

a tak wogóle, to powiedz mi jedno. Na zegarach masz taką kontrolkę żółtą w kształcie jakby takiej sprężynki. Jak przekręcisz kluczyk w drugą pozycję, to wraz z innymi kontrolkami powinna się zaświecić a po chwili zgasnąć. Jak to jest u ciebie? Gaśnie? Zapala się wogóle??

Dokładnie tak ma wyglądać:
Obrazek
daniel_66

Post autor: daniel_66 »

tak zapala sie i gasnie.....czyli w tym momenice powinno podgrzewac....a tego nie robi...;/;/;/;/:(
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12723
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

jak przekręcisz kluczyk to zaświeca się ta kontrolka co podał "zdesio" a po ok 15-20s powinno być słychać "pyk" z okolic lewej strony komory silnika, tam się znajduje przekaźnik świec żarowych. jeżeli tego nie ma to przekaźnik jest bee... i prądu zacholere na świece nie poda, a jak nie poda to nie zapali autko.

na zdjęciu zaznaczyłem przekaźnik świec żarowych
Załączniki
IMG_0002.jpg
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
daniel_66

Post autor: daniel_66 »

jest to 'pyk' ale zaraz jak przekrece zaplon a nie po 20sek. i tez tak myslalem ze przekaznik....l.l.hmhm i jeszcze pytanie... jak wyciaglem przekaznik to w kostce sa 2 grube kable... jeden idzie na swiece drugi zapewne do akumulatora... i na tym co idzie do akumulatora tez nie ma pradu..chyba ze tak mam byc... odp.:):): :-| :-|
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12723
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

jest jeszcze bezpiecznik od świec ale nie wiem czy w skrzynce czy przy akumie. sprawdź w skrzynce bezpieczników. miałem rozpiskę ale gdzieś mi ją wcieło :( na pokrywce skrzynki jest narysowane co i jak.
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
daniel_66

Post autor: daniel_66 »

dzienx... juz sprawa zalatiwona...jedank bezpiecznik sie spalil/.... nie wiedzialem ze taki jest ....ale znalazlem w skrzynce kolo akumulatora....dzienx wszystkim za pomoc ...:P:P pozdro.. :mrgreen: :grin:
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

kupiec, Na przyszłość - prądowy do przekaźnika świec idzie przez duży bezpiecznik przy akumie a ten bezpiecznik w skrzynce to od sterowania przekaźnika .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Albercik

Post autor: Albercik »

tak przy okazji, to to pyknięcie po przekręceniu kluczyka to przekaźnik pompy paliwa :P
ODPOWIEDZ