Oświetlenie deski

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gelo-LBN
Posty: 187
Rejestracja: 12 paź 2007, 18:41
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gelo-LBN »

To nawet dobry pomysł na biznes :mrgreen:
Znalazłem firmę z Cieszyna, nazywa się YUMA i produkuje farby fluorescencyjne, jednak w opakowaniach 1l za niecałe 80 zł
To po rozlaniu na opakowania MoMana (5ml) 2700zł zysku - koszt buteleczek :mrgreen:
tomx

Post autor: tomx »

Gelo-LBN pisze:To nawet dobry pomysł na biznes
Znalazłem firmę z Cieszyna, nazywa się YUMA i produkuje farby fluorescencyjne, jednak w opakowaniach 1l za niecałe 80 zł
To po rozlaniu na opakowania MoMana (5ml) 2700zł zysku - koszt buteleczek
Tylko ile trzeba tego sprzedac :???: ....ale oki moze wróćmy do głownego tematu postu... :cool:
Awatar użytkownika
Gelo-LBN
Posty: 187
Rejestracja: 12 paź 2007, 18:41
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gelo-LBN »

No i prawie skończyłem, muszę przyznać, że prezentują się świetnie i zdjęcia nie oddają prawdziwego efektu.
Zrobiłem podświetlenie od spodu diodami czerwonymi, ale nie bezpośrednio pod zegarami tylko wewnątrz dookoła całej obudowy, dzięki czemu cyfry są podświetlone równomiernie.

Od góry zastosowałem podświetlenie 3 diodami UV, a wskazówki pomalowałem farbą fluorescencyjną

Dodatkowo zrobiłem przełącznik, aby móc włączać i wyłączać podświetlenie UV od góry.

Na fotkach są w zegarach jeszcze dwa kawałki folii podtrzymujące wskazówki (jutro ich nie będzie) bo farba na wskazówkach jest półsucha i przyklejają się one do słupków podtrzymujących wskazówki
Załączniki
Z włączonym oświetleniem UV wszystko widać elegancko
Z włączonym oświetleniem UV wszystko widać elegancko
zegary2.jpg (15.46 KiB) Przejrzano 7698 razy
Podświetlenie od spodu, bez włączonego UV
Podświetlenie od spodu, bez włączonego UV
zegary3.jpg (18.1 KiB) Przejrzano 7694 razy
Moje zegary w dzień
Moje zegary w dzień
zegary1.jpg (37.57 KiB) Przejrzano 7686 razy
Awatar użytkownika
cashy
Posty: 38
Rejestracja: 12 maja 2007, 15:30
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cashy »

No no, bardzo przyjemnie :mrgreen: Wskazówki czym dokladnie malowales ? Z pendzelka, czy sprayem ?
Awatar użytkownika
Gelo-LBN
Posty: 187
Rejestracja: 12 paź 2007, 18:41
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gelo-LBN »

cashy pisze:No no, bardzo przyjemnie :mrgreen: Wskazówki czym dokladnie malowales ? Z pendzelka, czy sprayem ?
Malowałem pędzelkiem, taką małą farbką, coś jak lakier do paznokci
Do nabycia w sklepach wędkarskich

Tylko farba dość długo schnie, tzn. półsucha robi się szybko, ale już drugi dzień po pomalowaniu, a dalej wskazówki przyklejają mi się lekko do słupków podtrzymujących.

Jak do jutra farba całkowicie nie wyschnie, to rozbieram zegary i jeszcze wskazówki maznę lakierem akrylowym i powinno być ok
Awatar użytkownika
cashy
Posty: 38
Rejestracja: 12 maja 2007, 15:30
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cashy »

Ja jakis czas temu zaopatrzylem sie za posrednictwem mojej dziewczyny w lakier bezbarwny UV. Dedykowany oczywiscie do paznokci :mrgreen: Przybieram sie do nowych zegarów, tez mialem w planie czesciowo podswietlac je UV, ale jeszcze sie wacham, pewnie zdecyduje w ostatniej chwili :cool:
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

do tego podświetlenia dodał bym wskazówki podswietlane od dołu, bo te diody z góry popsują cały efekt
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14522
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

lordpablo, ale to trzeba swapować wskazówki z jakiegoś mondka czy sierry o ile dobrze pamiętam... bo były przeźroczyste nawet z miejscem na diodę pod tarczką
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
tomx

Post autor: tomx »

Ogolnie gratulacje !!....tylko wskazówek praktycznie nie widac ....malowanie ich na kolor czerwony nie przynioslo dobrego efektu ....lepiej wygladaly by pomalowane białą farbką fluorescencyjną i podswietlone z góry nawet zwykłymi żaróweczkami ;)
Awatar użytkownika
Gelo-LBN
Posty: 187
Rejestracja: 12 paź 2007, 18:41
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gelo-LBN »

tomx pisze:Ogolnie gratulacje !!....tylko wskazówek praktycznie nie widac ....malowanie ich na kolor czerwony nie przynioslo dobrego efektu ....lepiej wygladaly by pomalowane białą farbką fluorescencyjną i podswietlone z góry nawet zwykłymi żaróweczkami ;)
Rzeczywiście wskazówki na fotce są słabo widoczne, ale w realu są ok, są pomalowane farbą fluorescencyjną czerwono-pomarańczową, tak że w ultrafiolecie widać je dobrze
Podświetlenie zwykłe od góry próbowałem, ale wtedy przyćmiewa efekt podświetlenia od spodu

Co do wskazówek podświetlanych to tak jak Yagr napisał, trzeba by je wymienić na wskazówki od scorpio lub mondeo, a tego nie chciałem robić z dwóch powodów. 1 - Nie mam takich wskazówek i ciężko je kupić (łatwiej całe zegary od scorpio, 2 - obawiam się ściągania wskazówek i konieczności późniejszej kalibracji
Blazey

Post autor: Blazey »

A czy w późnych polonezach, tych z okrągłymi zegarami, nie było podświetlanych wskazówek? A o te zegary dużo łatwiej...
Awatar użytkownika
cashy
Posty: 38
Rejestracja: 12 maja 2007, 15:30
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cashy »

Blazey pisze:A czy w późnych polonezach, tych z okrągłymi zegarami, nie było podświetlanych wskazówek? A o te zegary dużo łatwiej...
Gdzies mi sie obiło o uszy ze z seicento pasuja idealnie i nawet mozna je kupic oddzielnie w ASO :grin:
nasa

Post autor: nasa »

ja zmieniałem na niebieskie, nic nie robiłem ze wskazówkami a efekt wg mnie świetny :) ciesze się za każdym razem jak wsiadam w nocy do auta :)
Obrazek
Blazey

Post autor: Blazey »

A próbował ktoś podświetlać zegary czymś takim:
http://www.pc-tuning.pl/Zestaw+zimnych+ ... _p630.html
Różne kolory, różne długości, w zestawach inwertery zasilające. Światło jest na pewno bardziej rozproszone niż z diod.
Lub wstawić za zegary engel eye's do reflektorów:
http://www.allegro.pl/item619547287_wkl ... eye_s.html
Akurat takie można zrobić samemu z przezroczystych prętów do żaluzji (są takie sześciokątne, trzeba je tylko gęsto porowkować i wygiąć do potrzeb za pomocą gorącego powietrza lub lepiej gorącego oleju transformatorowego).
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14522
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Blazey, lepszym rozwiązaniem jest folia EL
http://www.conrad.pl/?gr=1510&deep=6
- świeci całą powierzchnią i można ja wycinać w dowolny kształt a jasność jest łatwa do regulacji poprzez zwykły potencjometr. Jedyny minus to konieczność stosowania inwertera DC/AC, ale inwerter jest tez potrzebny do zasilania zimnych katod...
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
ODPOWIEDZ