korbka od opuszczania szyby-demontaz

Moderator: Moderatorzy

lukasz

korbka od opuszczania szyby-demontaz

Post autor: lukasz »

Czy ktos wie jak zdemotkowac ta korbke-nie chce jej urwac a ciagnac, podwazajac nie chce zejsc...musze sie dostac do silownika od centralnego bo albo kable nie lacza albo siadł kompletenie i nie zamyka drzwi.
jawel

Post autor: jawel »

korbka siedzi na takiej "ośce" z wielowpustem. Zabezpieczona jest zawleczką spręzynującą w kształcie podkowy. Trzeba ją nasisnąć jakimś cienkim śrubokrętem i wtedy wyjdzie. widok od spodu na www.jawel.republika.pl/korbka.jpg Sorry, że nie rysuję jak DaVinci
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14522
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

he, he, jawel, nawet nieźle ci wyszło - i co ważne widać zasadę mocowania ;)
ja dodam że żeby dostać się do zawleczki trzeba trochę docisnąć tapicerkę. Ja radzę sobie 2 śrubokrętami -jednym robię sobie miejsce a drugim ściągam zawleczkę. Przy montażu zakładasz zawleczkę na korbkę i całość wciskasz na miejsce - zawleczka sama zaskakuje.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Ja używam jednego płaskiego wkrętaka - o szerokości takiej , jaki jest luz między korbką a tapicerką - następnie podkładam na płask wkrętak pod zawleczkę i lekko przekręcam korbką - nie ma silnych musi zejść .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
lukasz

Post autor: lukasz »

wow ale technologia....jedna zawleczka a tyle klopotu heheh. Dzieki za rysunek True Color :)) zabieram sie za moj centralny :)
Awatar użytkownika
morgon
Posty: 802
Rejestracja: 20 cze 2007, 21:33
Lokalizacja: Buczkowice

Post autor: morgon »

Jakby Ci się ta zawleczka zgubiła to na pocieszenie Ci powiem że identyczna jest w Maluchu przynajmniej jeśli chodzi o Mk5 ale myślę że w nowszych nic się nie zmieniło
ODPOWIEDZ