Problem ze światłem stopu

Moderator: Moderatorzy

Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

kris2629 pisze:A powiedz mi taką rzecz,czy dołożenie 3-go światła stopu i podłączenie go pod prawą lampę ma jakiś wpływ na przepalenie się styków w czujniku stopu???
nie mam pod ręką schematu ale żarówki stopu jako dosyć mocne są prawdopodobnie na przekaźniku to wtedy obciążalność prądowa tego włącznika/czujnika nie zwiększa bo służy on tylko do podania sygnału na przekaźnik
jeśli jednak nie są na przekaźniku to jakiś tam wpływ (zależnie od mocy żaróweczek/diod) ma bo większy prąd przez niego przepływa
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Praktycznie - podłączenie dodatkowego światła ma wpływ ale :mrgreen:
Wtedy gdy masz luźne styki - jeśli są ok i dobrze łączą - nic się nie dzieje - jeśli są zabrudzone - to i owszem - prędzej się poprzepalają , bo jest większe obciążenie .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
kris

Post autor: kris »

Jarekezg,to jest listwa diodowa,36/szt.,więc chyba takiego obciążenia nie ma,chyba :?:
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

36szt * 1,2W/szt= 43W więc jakiś tam wpływ ma ale nie na tyle duży żeby od razu ten dodatkowy stop winić za przepalenie styków we włączniku

43W / 12V= 3,58A
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Bez tej dodatkowej lampy też by się spsuło :mrgreen:
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

Jamszoł pisze:Bez tej dodatkowej lampy też by się spsuło :mrgreen:
dokładnie to miałem na myśli pisząc
jarekezg pisze:więc jakiś tam wpływ ma ale nie na tyle duży żeby od razu ten dodatkowy stop winić za przepalenie styków we włączniku
więc zmień ten włącznik, a dodatkowy stop zostaw :)
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
Albercik

Post autor: Albercik »

zauważcie, że niektóre esy miały fabrycznie 3-cie światło stop i niczego się tam nie wymieniało :)
kris

Post autor: kris »

Panowie,na 100% czujnik uwalony,wcisnąłem pedał hamulca,zblokowałem go kombinerkami,stacyjka na pozycje zapłon,odpiąłem kostke,zmostkowałem i światło świeci ,że aż miło,podpiąłem pod czujnik i lipa,poruszałem tym cyckiem i przerywa :???:

A tak przy okazji,możecie spojżeć na fotki które dałem wcześniej,on jest przykręcany za pomocą tej plastikowej nakrętki??



19 marca-wszystko jasne,wymontowałem czujnik,wyczyściłem Isolem,niestety przerywał,zakupiłem czujnik od Fiesty na alegro,zamontowałem i wszystko śmiga że talala :smile:
ODPOWIEDZ