Tłumik końcowy - sport

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

esRS

Tłumik końcowy - sport

Post autor: esRS »

Witam
Dawno nie pisałem, ale pełno przygód z esem mam

Przygotowuję się do wymiany tłumika środkowego i końcowego, środkowy będzie standardowy, ale końcowy chciałbym coś al mugen, może jakiś inny tłumik, chciałbym posłuchać waszych rad, bo muszę to zrobić tak czy siak..
Tigerbart

Post autor: Tigerbart »

Zależy ci na byciu najgłośniejszym na światłach czy polepszyć trochę parametry?

Na twoim miejscu zakładałbym kompletny wydech RS. Wydatek niecałe 300zł.
esRS

Post autor: esRS »

do 1.4 od rs? jeśli mówisz że to wydatek 300 zł to jestem w stanie to wydać, ale co potrzebuję?
Tigerbart

Post autor: Tigerbart »

No jeśli potrzebujesz inny niż dedykowany do 1.4, to załóż od RS albo do 1.8...

Tłumiki środkowy i końcowy
esRS

Post autor: esRS »

poprawi to osiągi trochę? dźwięk? dużo przerabiana będzie z środkowym i końcowym od rs'a? mam HBk
Tigerbart

Post autor: Tigerbart »

No kupujesz kompletny wydech do Mk6 z wersji 1.8 lub RS i nic nie trzeba przerabiac.

Dżwięk? nie wiele się zmieni jeśli wogóle, a "osiągi" przy 1.4 poczujesz może jakby się trochę odmulił, bo nie wieżę żebyś zyskał więcej niż 2 KM. Musiałbyś dać mu inny kolektor wydechowy, większą przepustnicę i jakiś dolot powietrza, to może byś odczuł więcej, ale to dodatkowe koszty.

Jeśli zależy ci na dzwięku z 1.4 to załóżMugena i po sprawie, tylko współczuję wyjazdów w trasy.
esRS

Post autor: esRS »

nie, nie zależy mi na jakimś super dźwięku.
Chodziło mi ogólnie o mocowania tłumików czy będzie to p&p
zaraz zacznę poszukiwania na allegro gratów od RS'a
dzięki za pomoc :)
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

esRS pisze:czy będzie to p&p
tak jest, płyte podłogową masz ta sama niezależnie od silnika więc dlaczego miało by być rózne?
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
KULEK
Posty: 455
Rejestracja: 04 paź 2010, 22:05
Lokalizacja: Jarocin PRL FESTIWAL

Post autor: KULEK »

Ja założyłem w sobote do mojego zgniłka nowy środkowy i mugena 10cm (silencer wyciagniety) i powiem ci żę niebuczy ;/ przez nowy środkowy ale jakoś to wygląda :P


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
esRS

Post autor: esRS »

Dobra tłumiki w sobotę będę założone z 1.8 ale teraz pytanie, ponieważ 1.4 ma inną średnice a 1.8 to jak to będzie z mocowanie "uchem" od katalizatora ze środkowym tłumikiem?
ODPOWIEDZ