Strona 1 z 1

Podgrzewane dysze spryskiwaczy - naprawa

: 07 lut 2011, 01:11
autor: ppposp
Witam
Ostatnio odwiedziłem szrot i wziąłem 6 kompletów podgrzewanych dysz spryskiwaczy.
4 były z escorta (3 z MK6, 1 z MK7), 1 ze scorpio starego, 1 z mondeo MKI

Sprawne okazały się tylko z mondeo, po podłączeniu grzały, miały przejście przez element grzejny na poziomie ~25 OHM, niestety nie pasują do Escorta.

Reszta nie grzała nie miała przejścia na omomierzu. Rozebrałem je, napięcie dochodzi do krańców przewodów w środku dyszy, elementem grzejnym jest mała okrągła pastylka, widziałem coś takiego w pozystorze TV, jest to rodzaj termistora.

Czy u kogoś te dysze działają? Liczyłem na to że w MK7 będą działały ponieważ tam działają tylko jak się grzeje szyba a nie tak jak w MK6 cały czas (po zapłonie).

Czy komuś udało się naprawić takie dysze lub wie gdzie w korzystnej cenie da się kupić nowe?

: 07 lut 2011, 18:06
autor: Jamszoł
ppposp pisze:Czy u kogoś te dysze działają? Liczyłem na to że w MK7 będą działały ponieważ tam działają tylko jak się grzeje szyba a nie tak jak w MK6 cały czas (po zapłonie).
Tak - u mnie działają
Nie powinny grzać po zapłonie - nic nie stoi na przeszkodzie podłączyć je pod obwód grzewczy szyby