Wspomaganie kierownicy

Moderator: Moderatorzy

wuka

Wspomaganie kierownicy

Post autor: wuka »

Witam. To trzecia awaria wspomagania w moim samochodzie. Dwie poprzednie były takie same lecz z innej "parafii" - teraz jest coś innego. Otóż rurka odchodząca od pompy wspomagania (a raczej kielich na jej łączeniu z wężem gumowym w okolicy zbiorniczka płynu) przetarł tenże zbiorniczek i wywaliło płyn. Chcąc uzyskać dostęp i zakleić przetarcie, odkręciłem nakrętkę, którą przewód pompy był w pompie (a raczej w jakimś zaworze zwrotnym) umocowany. I teraz kicha - nie mogę tej nakrętki z powrotem wkręcić aby zaklinować przewód (rurkę). Po dokładnych oględzinach wygląda na to, że spitolił się gwint (chyba zresztą stożkowy) na tej nakrętce. I co teraz z tym fantem zrobić Nakrętki nie zdejmę bo rurka jest zakończona zgrubieniem (kołnierzem?). Pomyślałem o dopasowaniu (dorobieniu) króćca, wycięciu kawałka oryginalnej rurki metalowej i wstawieniu w to miejsce kawałka węża ciśnieniowego z opaskami, lecz kolega (mechanik "amator") stwierdził, że tam jest zbyt duże ciśnienie i węża zerwie. Jak to cholerstwo naprawić ???
Awatar użytkownika
iglaxr3i
Posty: 887
Rejestracja: 17 lut 2009, 16:55
Lokalizacja: Kozin
Pojemność: 2800
Rocznik: 1992
Generacja: MK5
Nadwozie: Hatchback

Post autor: iglaxr3i »

Wymien na sprawny
:mikolaj:
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Wymień na sprawny wąż - wymień na orginalny sprawny lub dorobiony tam gdzie dorabiają węże .
Kolega amator mechanik dobrze mówi - żadna opaska nie utrzyma węża - za duże ciśnienie
Może gdyby tam nie było drgań to by przetrzymało ale jazda powoduje drgania - opaski puszczą .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
wuka

Post autor: wuka »

Dzięki. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie nowego przewodu. Myślałem o "rozwiązaniu zastępczym" gdyż auto stoi pod blokiem na parkingu. Rozważałem temat zastosowania śrubunku hydraulicznego. Trzeba jednak przetoczyć gwinty oraz zalutować (zespawać) rurkę ze śrubunkiem co pod blokiem też trudno raczej zrobić. Pewnie bez warsztatu się nie obejdzie. A może masz jakiś namiar (oprócz allegro) na taką rurkę ?
srvrserver

Post autor: srvrserver »

ja posiadam na zbyciu rurki i weze od wspomagania, nie wiem dokladnie o jaka ci chodzi... daj znac na PW...
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

wuka, na każdym szrocie dostaniesz taką - jeśli mają tam Esa
Popatrz tylko czy nie jest zapocona
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
wuka

Post autor: wuka »

srvrserver, - coś nie mogę się doczekać na odpowiedź a auto stoi
ODPOWIEDZ