brak hamulca ręcznego

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
jakobs72
Posty: 900
Rejestracja: 15 paź 2006, 22:47
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: jakobs72 »

Samoregulatory wymienione. Hamulec jest ale... tak jakby trochę słaby, tzn auto na pochyłym terenie stoi, ale jak dzisiaj zapomniałem zwolnić ręcznego i ruszyłem to nie było takiego oporu jak kiedyś. Żeby wyregulować ręczny to trzeba pokręcić tym plastikowym "czymś" o którym mówił Yagr ?
Awatar użytkownika
novy
Posty: 1722
Rejestracja: 15 lut 2009, 15:40
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: novy »

Możesz tym "czymś" poregulować albo poprawić na samoregulatorach :smile:
Mała zielona strzała na podtlenku
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

jakobs72, a po wymianie samo regulatorów zaciągałeś " ręczny " kilka razy do oporu - tak , żeby soki z niego wyszły ?
Samo regulator musi się ułożyć , tak samo jak muszą się ułożyć ponownie szczęki do bębna.
Daj mu trochę czasu :mrgreen:
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
jakobs72
Posty: 900
Rejestracja: 15 paź 2006, 22:47
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: jakobs72 »

Jamszoł pisze:po wymianie samo regulatorów zaciągałeś " ręczny " kilka razy do oporu - tak , żeby soki z niego wyszły ?
Aż tak mocno nie zaciągnąłem, ale kilka razy jeździłem wajchą do góry i na dół :)
Jamszoł pisze:Daj mu trochę czasu :mrgreen:


OK :mrgreen:
Przemas

Post autor: Przemas »

nie będę zakładał nowego tematu już bo mam krótkie pytanie :P
Samoregulator posiada ząbki na tym kółku i na tej większej części (ćwiartce kółka).
Moje pytanie: Czy to małe kółko ma się kręcić luźno czy ma być na stałe bez możliwości jakiegokolwiek ruchu?

Bo niby przeczyściłem oba samoregulatory, te duże ząbkowane elementy chodzą już luźno, ząbki chyba nie są złe, a ręcznego teraz nie ma wcale :/ małe kółeczko stoi w bezruchu
zanim rozebrałem jeszcze było tak ustawione, że na jednym kole łapał trochę, a teraz nic :/ wygląda jakby samoregulator albo przepuszczał z powrotem albo wcale się nie ustawiał :/
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Bo jak przepuściłeś rdzę - to się między ząbkami zrobiła przestrzeń - ząb zęba nie chwyta.
Rdza wrąbała same wierzchołki zębów - w zasadzie gołym okiem tego nie dopatrzysz - ale właśnie tak jest
Te zęby nie zachodzą zbyt głęboko na siebie
Male kółko ma stać
Nie wiem w jakim stanie mas z szczęki - ale jeśli w kiepskim - to kup komplet na tył komplecie samo - rególatory wychodzą taniej niż osobno
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Przemas

Post autor: Przemas »

szczęki mam właśnie prawie nówki

podpiłuje te zęby i oblukam jeszcze. jak się nie uda to kupie nowe samoregulatory :)
ODPOWIEDZ