Montaż dokładek progów RS Line

Moderator: Moderatorzy

kris

Montaż dokładek progów RS Line

Post autor: kris »

Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem kompletu dokładek progów i kompletu dokładek zderzaka RS line.
Po oczywistym oczyszczeniu i pomalowaniu na granat zamierzam je zamontować na aucie.
I teraz pytanko,na górnej części dokładki są takie wpusty,wygląda na to że zaczepia się w nie dokładke,dolna część jak i boczki są przykręcane na wkręty.
Być może ktoś montował podobne dokładki i ma doświadczenie w tej dziedzinie,to będę mu wdzięczny za okazałą pomoc.
Generalnie nurtują mnie te górne zaczepy,wygląda na to że potrzebna jest CHYBA? listwa montażowa,a czy można w jakiś inny sposób to zamocować?
Jeśli chodzi o dokładki zderzaka to problem mam rozwiązany,chodzi o dokładki progów.
Dzisiaj robiłem przymiarke i wszystko idealnie pasuje,w końcu to oryginał Forda z tworzywa PUR.
Tigerbart

Post autor: Tigerbart »

Oryginalnie dokładki progów zamontowane są na nitach, które wypełniają te wpusty idealnie, niemal na gładko.
kris

Post autor: kris »

Bartek,dolne tak ale jak zanitować górne,tam są takie wypusty z dziurkami jakby pasowały do jakiś wsuwek (kurde,mam je w aucie więc nie wrzuce fotki)

coś takiego,są tam chyba ze 4 zaczepy
Tigerbart

Post autor: Tigerbart »

Nie jestm pewin czy rozumiem. Jakbyś zapodał foto..
kris

Post autor: kris »

Tigerbart pisze:Nie jestm pewin czy rozumiem. Jakbyś zapodał foto..
okej,jutro zrobie szczegółowe fotki i wrzuce ;)
zsmarti
Posty: 250
Rejestracja: 01 wrz 2009, 22:25
Lokalizacja: szczecin

Post autor: zsmarti »

kolego a masz blaszki do progów a co do tyłu są tam takie małe kwadratowe blaszki co w nie wkręcasz blachowkręt jeśli chcesz foto to mogę ci jutro podesłać :razz:
Zachodniopomorska Elita FETP
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

choć by takie - a że te akurat ktoś użył do Skody , to nie ma znaczenia
Załączniki
blazka.JPG
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
zsmarti
Posty: 250
Rejestracja: 01 wrz 2009, 22:25
Lokalizacja: szczecin

Post autor: zsmarti »

oto mi właśnie chodziło :mrgreen:
Zachodniopomorska Elita FETP
kris

Post autor: kris »

tylko gdzie coś takiego dostać :?: aaa
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

No dobrą sprawę nawet samemu możesz te blaszki wykonać...
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

Nakładki progowe montujesz w następujący sposób:
Potrzebne są:oryginalne nakładki progowe , dwie oryginalne fordowskie podłużne blaszane uchwyty nakładek, odpowiednia ilość nitów i odrobinę lakieru który na pewno pozostał po malowaniu nakładek.

1.Na początku należy w odpowiednim miejscu przynitować blaszane uchwyty montażowe (na progu bliżej tylnego koła)
2. Zakładamy nakładkę i albo prosimy o pomoc zaprzyjaźnionego pomagiera albo tymczasowo przyklejamy nakładki do nadwozia taśmą oraz podpieramy czymś od dołu aby nakładka nie zmieniała położenia.
3.Bierzemy wiertarkę w dłoń i wiercimy otwory w progu w miejscu przewidzianym przez forda czyli tam gdzie są miejsca na nity w nakładce.
4. Prze otwory powstałe podczas wiercenia , wpuszczamy preparat do zabezpieczania profili zamkniętych
5. Nitujemy nakładkę do progu za pomocą odpowiednich nitów.
6. Malujemy nity pod kolor nadwdzia
7.GOTOWE :cool: :500:
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

kris2629 pisze:tylko gdzie coś takiego dostać
W zasadzie - chyba w każdym sklepie motoryzacyjnym
Chyba w każdym samochodzie znajdziesz takie blaszki w drzwiach - poprzez te blaszki przykręcane są uchwyty do zamykania drzwi od środka
Tak , że na szrotach też ich znajdziesz sporo
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
kris

Post autor: kris »

Orion,byłeś bardzo ,bardzo blisko,te nakładki jednak łatwo założyć z tym ,że jej górny kołnierz wchodzi pod uszczelke nad progiem i tam są otwory do przynitowania.
Ten temat już mam ogarnięty,gorzej jednak z ćwiartkami,tam są chyba pojedyńcze spinki a takich nie mam.
I jeszcze jeden szczegół,brak jednej szyny montażowej do dokładek progów,skąd taką wziąść???

P.s,nie pochwaliłem się,za te 2 komplety dokładek dałem 100 zł. :597:
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

kris2629 pisze:Orion,byłeś bardzo ,bardzo blisko,te nakładki jednak łatwo założyć z tym ,że jej górny kołnierz wchodzi pod uszczelke nad progiem i tam są otwory do przynitowania.
1. Nie zakładałem że masz już otwory do przynitowania
2. W wersji 3D nakładki pod żadną uszczelkę nie wchodzą i nie bardzo sobie wyobrażam jak miały by wchodzić pod tę uszczelkę nawet w wersji 4/5D
I jeszcze jeden szczegół,brak jednej szyny montażowej do dokładek progów,skąd taką wziąść???
Piszemy WZIˇĆ :razz: :razz: :razz:
Ciężko takie coś zdobyć może szrot albo podzwoń po ludziach rozbierających RSy na części, ale skoro masz jedną sztukę to drugą możesz dorobić

Tylne dokładki również są nitowane do zderzaka , przynajmniej jednym nitem, są tez tam jakieś blaszki co najmniej po dwie na stronę, ale dokładnie Ci nie powiem jak to jest bo nigdy tego nie rozkładałem.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
kris

Post autor: kris »

ORION pisze:2. W wersji 3D nakładki pod żadną uszczelkę nie wchodzą i nie bardzo sobie wyobrażam jak miały by wchodzić pod tę uszczelkę nawet w wersji 4/5D

mówie ci że zachodzi,przecież przymierzałem dzisiaj w robocie dokładke

Obrazek

I żebym nie był gołosłowny to masz tu fotki robione od góry
ODPOWIEDZ