Skrzynia biegów - łożyska

Moderator: Moderatorzy

griby

Skrzynia biegów - łożyska

Post autor: griby »

witam,
niestety dopadł mnie kłopot ze skrzynią a dokładnie podczas hamowania silnikiem słychać ostry niby zgrzyt niby pisk... skrzynie już z tesciem udało się wyjąć i rozkręcić i wygląda, że jest raczej zdrowa. sprzęgło i łożysko oporowe tez ok.
ale padło prawdopodobnie łożysko w skrzyni bo na jednym z wałków z trybami jest wyczuwalny luz - niestety jeszcze się tam nie dokopaliśmy
pytanie jest takie - jesli to będzie łożysko to gdzie mogę kupić takowe bo szukałem w necie i nie mogę znaleźć
a jesli jednak mechanik, króry dzisiaj przyjdzie ją obejrzeć stwierdzi, że cos poważniejszego to chciałbym kupić używaną - pytanie czy do rocznika 93 pasują również nowsze wersje, np od bolero 98? gdzieś słyszałem żeby grubość wałka zmierzyć bo może się różnić.
proszę o pomoc
pozdrawiam
Awatar użytkownika
KuRowSKi
Posty: 582
Rejestracja: 13 lut 2007, 08:16
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: KuRowSKi »

Jeżeli będziesz miał już łożysko wyjęte to jest na nim numer z tym do aso lub innego sklepu forda gdzie mają ECAT, numer nadwozia z auta i szukają. Z tego co kiedyś oglądałem to dostępne są wszystkie elementy ze skrzyni B5/IB5/MTX75

U Ciebie będzie skrzynia B5(bez synchronizacji wstecznego) lub IB5(z synchronizacją wstecznego) można montować zamiennie.
www.VolvoTech.pl ---Elektromechanik---
griby

Post autor: griby »

dzięki,
niestety wczoraj wieczorem okazało się, że trzeba jednak skrzynie wymienić bo to nie łożysko a wałek, nie wiem jak to wygląda bo mechanik zabrał ją do siebie i dzwonił żebym przyjechał to mi pokaże o co chodzi.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Chodzi o łożysko walka sprzęgłowego :mrgreen:
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
griby

Post autor: griby »

Jamszoł - mechanik pokazał mi wałek który wchodzi w jakieś łożysko w skrzyni i ten walek wyglądał w tym miejscu na zatarty - ubyło mu 5 mm

ale nieważne - teraz jest inny kłopot bo kupiliśmy dzisiaj skrzynię używaną i przed chwilą zadzwonił mech, że nie da się jej założyć bo nie pasuje rozrusznik, który powinien przyjść z innej strony bloku silnika - czy ktoś może powiedzieć mi dlaczego tak jest? - jutro czeka mnie rajd po wilkp i nie chciałbym znowu wtopić.
Awatar użytkownika
KuRowSKi
Posty: 582
Rejestracja: 13 lut 2007, 08:16
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: KuRowSKi »

Pierwsze słyszę żeby rozrusznik w escorcie był z tyłu od strony ściany grodziowej, w mondeo to wiem, ale w escorcie?
www.VolvoTech.pl ---Elektromechanik---
griby

Post autor: griby »

właśnie jadę do niego i porównam i spiszę numery skrzyni bo sam zgłupiałem :shock:
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Griby - wałek sprzęgłowy to to co wystaje ze skrzyni biegów i włazi w koło zamachowe silnika :)
Ja u siebie mam rozrusznik od strony przegrody :razz:
Czyli skrzynia jest od MK7 bo te tak mają rozrusznik a na pewno z 96 roku :mrgreen:
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
griby

Post autor: griby »

@ Jamszoł - Twoja skrzynioa jest taka jak ta?
http://moto.allegro.pl/item1140711726_s ... 6_16v.html

zatem u mnie jest inaczej czyli MK7 nie pasuje do MK6 :571: patrząc od sprzęgła u mnie rozrusznik przychodzi od lewej dolnej strony a do tego nie pasuje zagłębienie w bloku i niestety jedna łapa przesunięta jest o prawie centymetr
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Tak - taka jest u mnie
Rozrusznik po prawej stronie silnika
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
ODPOWIEDZ