jak zacisnac opaski na przegubie.... ???

Moderator: Moderatorzy

daniel_66

jak zacisnac opaski na przegubie.... ???

Post autor: daniel_66 »

Siemka wymieniam wlasnie przeguby w swoim essim i za cholere nie wiem jak zacisnac opaski na gomowe oslony przegubu .... opaska wyglada tak ____|"""|____ licze na pomoc..Pozdro..
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

Ja zaciskam zawsze zwykłymi obcęgami tylko stępionymi (nie mylić z kombinerkami) i nigdy nie puściło.
Załączniki
obcęgi.jpg
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Oryginalne opaski nie są najlepsze, co tu dużo mówić. Zawsze możesz pofatygować się do najbliższego sklepu z materiałami metalowymi/hydlaulicznymi i zakupić odpowiedniej średnicy opaski zaciskowe montowane/skręcane za pomocą śrubokręta. Koszt niewielki a o wiele prostsza sprawa.
Lub jak sugeruje kolega ORION, w sposób podany wyżej.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Uriel75 pisze:odpowiedniej średnicy opaski zaciskowe montowane/skręcane za pomocą śrubokręta
NIE POLECAM!
Do zaciskania gum przegubów powinny być opaski zaciskowe z mniejszą wystającą częścią - takie jak w oryginale. Tez to przerabiałem i też sobie chciałem uprościć skręcanymi. Efekt to rozerwana nowa osłona. Tak jak orion pisze - obcęgi czołowe i jazda... ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Yagr pisze:
Uriel75 pisze:odpowiedniej średnicy opaski zaciskowe montowane/skręcane za pomocą śrubokręta
NIE POLECAM!
Nie wiem jakim cudem Grzesiu tak się u Ciebie stało, ale jeżdże z tak skręconą gumą od bodajże dwóch tygodni i jest OK. Może miałem szczęście i nic się nie stało? Tak więc, Koledzy z większym doświadczeniem nie polecają to nie będę własnej inwencji sugerował. Dodam tylko, że u mnie jest w porządku.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Ja u siebie - prawa guma 4 lata - lewa guma 3 lata - mam skręcone na opaski (te od węży - skręcane na śrubokręt )
Opaski wchodzą spokojnie i nic nie przecinają - niestety orginalne - te zgniatane ( oczywiście obcęgami - takimi jak za foto wyżej )nie pasowały , były za krótkie .
Nic nie tną .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

No to może kwestia siły skręcenia albo co, nie wiem - moje były również ładne, skręcane a porozrywały się razem z gumą po kilku kilometrach... Dlatego nauczony na własnych błędach radzę jednak założyć oryginały. ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
KuRowSKi
Posty: 582
Rejestracja: 13 lut 2007, 08:16
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: KuRowSKi »

Mi w MTXie po założeniu urwało taką opaskę skręcaną bo zahaczała przy obrocie o obudowę skrzyni, w IB5/B5 jest więcej miejsca bo mniejszy przegub.
Ale myślę że ni ma co kombinować tylko montować zagniatane, w końcu wszystkie gumy są tak zagniatane, czyli inne opaski się nie sprawdzały skoro od lat takie stosują.
www.VolvoTech.pl ---Elektromechanik---
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

może i stosują ale i do mojego Esa i do kilku innych - opaski orginalne są za krótkie
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
KuRowSKi
Posty: 582
Rejestracja: 13 lut 2007, 08:16
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: KuRowSKi »

Jamszoł pisze:może i stosują ale i do mojego Esa i do kilku innych - opaski orginalne są za krótkie
Potwierdzam, z ledwością je zacisłem :shock:
www.VolvoTech.pl ---Elektromechanik---
Jacek45

Post autor: Jacek45 »

W fabrykach t wyspecjalizowanych warsztatach mają specjalne szczypce do zaciskania, nierzadko pneumatyczne.
ODPOWIEDZ