Ile płynu hamulcowego

Moderator: Moderatorzy

ELpYndoL

Ile płynu hamulcowego

Post autor: ELpYndoL »

Jaka jest objętość układu chamulcowego w ESSIM :? mam zamiar wymienić cały i nie wiem ile zakupić no i jaki ten płyn ma być :?: Z GóRY DZIĘKI ZA PODPOWIEDZI :wink:
Maniurka78

Post autor: Maniurka78 »

Płyn to napewno DOT 4 a ile go tam wchodzi to nie mam pojęcia. :wink:
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3470
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

Yanek ja jak wymieniałem w sierze to potrzebowałem ok. 800-1000g. I do tego 1/2 l denaturatu aby przepłukać układ.Sądzę że essi weżmie niewiele mniej. Zależy jak długo będzie trzeba płukać po denaturacie.
Mariusz

Post autor: Mariusz »

czy sa jakies kryteria zeby wymienic plyn?? czy raczej sie go nie wymienia??
Maniurka78

Post autor: Maniurka78 »

Ogólnie powinno się go wymieniać co 3 lata ,ale w rzeczywistosci ludzie wymieniają jak już muszą a nie zdają sobie sprawy że zużyty płyn w układzie również wpływa na prawidłowae działanie hamulców. ;-)
Mariusz

Post autor: Mariusz »

a jaki koszt takiej wymiany moze wyniesc??
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3470
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

Mariusz 2 flaszki DOT 4 + 1/2 l "brendy" i 3-4 godzinki roboty dla dwóch
Maniurka78

Post autor: Maniurka78 »

Ja do dam tylko ze w niedługim czasie też mnie to czeka (wymiana)
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

A jak się do tego zabrać :?:
Mariusz

Post autor: Mariusz »

darcun4 pisze:Mariusz 2 flaszki DOT 4 + 1/2 l "brendy" i 3-4 godzinki roboty dla dwóch
hehe brendy napewno spowoduje ze wymiana plynu staje sie przyjemna nade wszystko ;)
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3470
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

Yanek strzykawką ściągnij ze zbiorniczka tyle płynu ile dasz radę.Nst. w to miejsce nalej denaturatu i postępuj dalej jak przy odpowietrzaniu zaczynając od najdalszego koła od pompy aż poczujesz brendke(tylko nie smakuj hehe). I tak z każdym kółkiem, kończąc na najbliższym pompy. PILNUJ BRENDY W ZBIORNICZKU. Gdy leci sama brenda to jeden etap już z głowy.Teraz znów strzykawa i ściągasz brende a lejesz DOT4. Dalsza robota jak wyżej. Od najdalszego koła zaczynasz i tak po kolei aż masz pewność że w układzie jest sam płyn (na czuja i oko ). Trochę się przy tym naklękasz ale bardzo pomaga zdjęcie wszystkich kółek, no chyba że kanalik blisko. Nie można dopuścić aby zbiorniczek był pusty, no wtedy to koszmar.
ODPOWIEDZ