wydech

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

Massi

wydech

Post autor: Massi »

niedawno zamontowałem sobie fajny basowy przelotowy wydech końcowy WM.. cel uzyskanie fajnego basowego dźwięku ale nie ryczenia na całe osiedle.. Efekt taki że jest basowy dźwięk ale w sumie niewiele głośniejszy od fabrycznego i to tylko tak do 3tys obr później brzmi jak seria. I teraz pytanie co zrobić żeby był trochę głośniejszy. Bo jak wstawię przelot zamiast środkowego to będzie mnie słyszało całe miasto... więc kurde co zrobić??? bo nie mam pomysłu a nie chce lipy.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Massi, dobrze ci radzę nie pogłośniaj go ;) Już wielu kupowało głośne tłumiki by po jakimś czasie zamieniac na cichsze.... Ciesz się że masz fajny basik bez wywalania szyb u sąsiadów. Gdybyś już sie uparł to możesz zmieniać po kolei pozostałe puszki aż do pełnego przelotu.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 251
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:08
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: Seba »

Pojezdzij troche,wypali sie i bedzie glosniejszy - nie wiem co masz za WM ale moj ryczal ostro i ogniem walil ;)
SPRZEDAM WSZYSTKIE CZESCI Z ESSA 1,8 16V 3 drzwi i CABRIO RDA i RQB

Cabrio RS 2000 ProJect
Mitsubishi Pajero 3,0 181KM
Felicia Pick-Up , Suzuki Bandit 1200
www.tadych-transport.pl
Awatar użytkownika
Julo
Posty: 73
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Julo »

Witam was koledzy serdecznie.Moim skromnym zdaniem układ wydechowy w samochodzie spełnia ściśle określone zadanie;dopalanie toksycznych gazów w procesie spalania mieszanki paliwowo-powietrznej,czy też obniżenie poziomu hałasu powstałego również podczas spalania a w końcu, a może i jaszcze nie, w decydujący sposób wpływa na właściwą pracę silnika.
Tłumiki bowiem mają pewną dość ściśle wyliczoną powiedzmy sobie przepustowość właściwą dla danego silnika.
Dlatego uważam, że nie można tak -ot sobie- wsadzić "puszkę" w układ wydechowy gdyż można w ten sposób zakłócić poprawną pracę silnika, spalanie mieszanki i zrobić sobie na własne życzenie kuku.
Zeby nie być gołosłownym podaje jeden z wielu linków na ten temat.
http://www.jdkulej.pl/poradnik_ukladwydechowy.php

Pozdrawiam :mrgreen:
Ekspert to człowiek, który wie wszystko o niczym
Auto nie powinno wyglądać na szybsze niż jest w rzeczywistości.
Massi

Post autor: Massi »

nie no narazie nie odczuwam żadnych zmian po wymianie tłumika co do pracy silnika w sumie to nawet równiej pracuje :) albo poprostu mu się samo z siebie poprawiło.

a tłumiczek taki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... eaf56.html
Awatar użytkownika
Julo
Posty: 73
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Julo »

No, fajna ta ....dziura w tłumiku, przy okazji machnij jakąś fotę z bokowca, żeby go sobie lepiej obejrzeć. :mrgreen:
Ekspert to człowiek, który wie wszystko o niczym
Auto nie powinno wyglądać na szybsze niż jest w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
nonam
Posty: 4610
Rejestracja: 06 wrz 2007, 23:24
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: nonam »

Yagr pisze:aż do pełnego przelotu.
W autach wyposażonych w turbo może i tak, w wolnossakach raczej tylko popsuje to charakterystyke pracy silnika a co za tym idzie auto na pewno będzie miało muła, bo spaliny nie będą odprowadzane we właściwy sposób, a w wydechu po prostu nie będzie odpowiedniego ciśnienia :)
Bo z mocą jest tak, że zawsze jej za mało.

Kierowca bombowca.
Massi

Post autor: Massi »

wsadzę filmik to jeszcze sobie posłuchacie :)
Blazey

Post autor: Blazey »

Większość kupujących basowe/sportowe/tuningowe tłumiki, czyli krótko mówiąc głośne, po krótkim czasie fascynacji brzmieniem, zakłada normalne, bo raz, że narażają się na zatrzymanie, a dwa, na dłuższą metę ten dźwięk drażni, męczy, powoduje nawet bóle głowy (sprawdzone na aucie kolegi i nim samym).
A od strony technicznej, tłumiki o zwiększonym przepływie, strumienice i inne przeróbki zwiększające prędkość przepływu gazów wylotowych, prowadzić będą do wypalenia gniazd i zaworów wylotowych.
Massi

Post autor: Massi »

jak już mówiłem tłumik nie jest głośny bo nie odbiega prawie od seryjnego... i pytałem jak go trochę podgłosić a nie na maxa... a co chwile czytam jakie to męczące i drażniące, chce takie coś mieć i pytam Blazey Ty tym jeździć nie będziesz więc się nie przejmuj :)

pozdro panowie i naprawdę proszę o odpowiedź na pytanie a nie rozważanie czy mnie będzie główka bolała.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Massi pisze:pozdro panowie i naprawdę proszę o odpowiedź na pytanie a nie rozważanie czy mnie będzie główka bolała.
Yagr pisze:Gdybyś już sie uparł to możesz zmieniać po kolei pozostałe puszki aż do pełnego przelotu.
:cool:
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
KacpeR
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:13
Lokalizacja: STP - Stąporków
Kontakt:

Post autor: KacpeR »

Albo stożek na dolot :P
Blazey

Post autor: Blazey »

To co się ograniczasz? Wywal katalizator. Daj zamiast niego "strumienicę" z allegro. Środkowy wywal i daj kawał rury i po kłopocie. Będzie tanio i gustownie.
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 251
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:08
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: Seba »

Nie mozliwe az ,ze masz cicho na tym tlumiku. Moze masz zapchany/rozlecialy srodkowy?? Jak juz pisalem mi na przelocie WM dawal nie milosiernie,zamiast kata byla rura,a srodkowy nowy,seryjny.
SPRZEDAM WSZYSTKIE CZESCI Z ESSA 1,8 16V 3 drzwi i CABRIO RDA i RQB

Cabrio RS 2000 ProJect
Mitsubishi Pajero 3,0 181KM
Felicia Pick-Up , Suzuki Bandit 1200
www.tadych-transport.pl
gregzw
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2009, 18:58
Lokalizacja: Tychowo

Post autor: gregzw »

Wytnij katalizator i po klopocie.Będzie buczeć jak ta lala.
Ja u siebie wyciąłem kata,zostawilem środkowy tlumik i końcowy coś podobny do twojego(powiększyłem też średnice rury całego wydechu).
ODPOWIEDZ