centralny zamek czyli wszystko o centralnym i autoalarmach

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mucka13
Posty: 163
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:57
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Mucka13 »

tylko jak sie tam dostać, w lewym kickpanelu mam juz tyle kabli różnego rodzaju że nie wiem jak się tam wpiąć, strasznie mało miejsca tam jest ;/


pokombinuję jutro z tym, jeszcze tak off top gdzie najlepiej umiejscowić czujnik wstrząsowy?? bo narazie to mi tam dynda ;p
Blazey

Post autor: Blazey »

Co??? :shock: :shock: :shock: Mało miejsca??? :shock: :shock: :shock:
Ściągasz lewy plastik, wydłubujesz sobie wiązkę idącą w dziurę w drzwi. A miejsca jest dosyć - wsadzisz dwie ręce, lutownicę i głowę. Czyli wystarczy. Zresztą jakbyś chciał przewody przewlekać, czort wie po co, to też musisz się dokopać dokładnie w to samo miejsce, tylko je całkowicie rozbebeszyć. Bo musisz puścić przewody w drzwi i jakoś przepuścić je przez złącze. A wątpię, by udało ci się kupić komplet pinów do złącza, to będziesz się musiał przewiercić przez złącze. A to wymaga jego demontażu.
Ergo: nie kombinuj, tylko lutuj się do przewodów wewnątrz auta.
Czujnik przykręcić do jakiejś sztywnej powierzchni. Najlepiej w okolicach kolumny kierowniczej. I na prawdę przykręcić, a nie przypiąć luźno opaskami. W końcu ma drgania wyłapywać. A i tak go w końcu przeklniesz i odłączysz :lol:
Awatar użytkownika
Mucka13
Posty: 163
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:57
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Mucka13 »

Dzięki za poradę;] jak tylko wyzdrowieje to biorę sie za to;]

aha i jeszcze ;] jakbym zrobił małą przedłużkę od anteny z alarmu i wypuscił ją gdzieś pod maske to poprawi się moc sygnau?? bo teraz to muszę podejsc na 5 metrów do auta żeby się otworzyło;p a wydaje mi sie ze można to robić bardziej z daleka
Blazey

Post autor: Blazey »

Nie przedłuża się anten. Można próbować, ale za długa może całkowicie zakłócić odbiór. Magiczne pojęcie - długość fali.

PS. Przyjedź do mnie. Zrobię ci alarm z centralnym od podstaw w jakieś 4 godziny.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Blazey pisze:Nie przedłuża się anten.
Dokładnie tak.
Długość anteny jest dobierana konkretnie do częstotliwości - jeśli zmienisz długośc obojętnie w ktorą stronę , to wtedy antena rezonuje w innej częstotliwości i zaczyna zbierać dużo "śmieci elektromagnetycznych"
Lepiej przenieś całą puszkę z antenką tak , aby antena była jak najwyżej - choć by w słupku między przednią szybą a drzwiami
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Blazey

Post autor: Blazey »

Jedynymi alarmami, które miały długa antenę, były stare bosche. Choć w sumie nie była ona długa, bo była to krótka antenka, czasem z jakimś wzmacniaczem lub jeszcze jakimś wynalazkiem, na długaśnym ekranowanym przewodzie. Co to dawało nie wiem, bo mój jedyny kontakt z tymi produktami był w zasadzie przy ich demontażu. Żaden nie działał już z racji wieku i zaginionych pilotów.
matig

Post autor: matig »

[glow=blue]michmarmik[/glow], witam ja mam taki prablem moze pomożecie mi, kupiłem orginalna wiązke do centralnego zamka i elektrycznych szyb, i nie wiem gdzie mam podłączyć kostke zasilajacą??

chcialem to załoezyć przy mk5
Foxkrzysiek

MK VII centralny zamek

Post autor: Foxkrzysiek »

Witam mam taki problem z zamkiem centralnym jak go otworzę to muszę szybko za klamkę pociągnąć ponieważ zamyka się zpowrotem jak otworzę to cały czas chodzi zamyka i otwiera jak zamknę drzwi to zamyka sie co to może być??
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

ściągnij boczek i zobacz czy trzpień zamka nie blokuje sie na dźwigni centralnego.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Blazey

Post autor: Blazey »

Upieprzony switch lub przyblokowany, jak wyżej napisano.
Oczywiście, jeżeli to oryginał, bo jeśli dokładka, to wszystko możliwe.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Centralny chodzi przez silę - ktoś kiedyś w środku przesmarował i jak jest zimniej to tak się dzieje - otwiera i zamyka bez przerwy.
Tak czy inaczej , boczek musisz sciagać .
Jeśli otwierasz drzwi z kluczyka , otwieranie prawymi drzwiami powinno Ci się udać
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
piter
Posty: 505
Rejestracja: 17 kwie 2009, 23:16
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: piter »

ja tez tak kiedys mialem.spadlo ciegno silniczka z prowadnicy.jak najbardziej wskazane zdjecie boczku aby zobaczyc co jest grane :cool:
piter
Blazey

Post autor: Blazey »

A ja przed ściągnięciem boczku odłączyłbym najpierw sterowanie, by sprawdzić z któej strony trzeba rozebrać drzwi.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Przez to właśnie napisałem aby kolega spróbował otworzyć od strony pasażera
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

[MK7] Centralny zamek na pilota

Post autor: Mikosz »

Na nocce wpadłem na pomysł aby mieć centralny zamek otwierany i zamykany na pilota. Obecnie otwieram i zamykam kluczem. Tylne drzwi się otwierają razem też.
Jako że mamy zime i są czasem problemy z otwieraniem z powodu zamarznietego wkładu zamka.
Pilotem jest większa szansa ze otworzymy drzwi bez bawienia się psikaniem rozmrażacza do dziurki wkładu.
Na allegro jest pod dostatkiem, do wyboru do koloru. Z tego co widzę że są tam centralne zamki na pilota ale one nadają sie do np. malucha gdzie trzeba otwierać kluczem od strony pasażera a ja mam centralny bez pilota...
Zamierzam kupić takiego na pilota bez alarmu. Stary alarm odłączony muszę wymontować.
Jakiej firmy polecacie ?? możecie pokazać który wart zakupy za nieduże pieniądze http://www.allegro.pl/4144_centralne_za ... nge_view=1
ODPOWIEDZ