Problem z gazem....

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pestek84

Problem z gazem....

Post autor: pestek84 »

Witam wszystkich!!! Posiadam LPG II generacji firmy ELPIGAZ i mam z nia problem!!! Gaz chodził poprawnie (nie licząć delikatnych falowań na wolnych obrotach) gdy odstawiłem samochód do mechaników, mieli mi wymienić pierścienie na cylindrach, więc jeden z mechaniorów, poprosił mnie abym zakręcił gaz na głównym zaworze. zakręciłem butle, wsiadłem do fury odpalilem, przełączyłem na gaz i wypaliłem resztki gazu zalegające w przewodach.... pochodził i zgasł... po wymianie pierścieni odebrałem samochód. Odkręciłem główny zawór na butli i ZONK... dziwne zachowanie na gazie. Przy pozycji przełącznika na samym gazie zaczęły mi się palić 2 kontrolki zielona i pomarańczowa (wcześniej tylko pomarańczowa), Samochód na gazie jedzie tylko podczas wciśniętego pedału gazu, przy redukcji lub hamowaniu, do kompletu wskakuje jeszcze czerwona czyli benzyna (także palą się wszystkie trzy... czerwona, zielona, oraz pomarańczowa) oraz odchodzą dziwne pyknięcia w czasie jazdy z butli. Czy jesteście mi wstanie pomóc??
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Musieli ci w trakcie zdejmowania/zakładania głowicy zamieszać z kabelkami od instalacji, pomijając fakt koniecznej po takiej naprawie kompleksowej regulacji instalki gazowej. sprawdź wszystkie wtyczki od LPG, stan wiązek i czy np. przy czujniku położenia przepustnicy nie jest wyrwane podpięcie od instalacji LPG i czy jest w ogóle podpięta emulacja wtryskiwaczy... możesz oczywiście poprosić o to fachmana który ci bedzie gaz regulował, co jak już wcześniej wtrąciłem, jest nieodzowne po takiej operacji ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
ODPOWIEDZ