[MK7] Skrzypienie zawiasu na tylnych drzwiach

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

[MK7] Skrzypienie zawiasu na tylnych drzwiach

Post autor: Mikosz »

Jak w temacie, u mnie w samochodzie jak otwieram tylne drzwi to one skrzypią, słyszą zdrowi ludzie a u mnie czuć w ręku skrzypienie. Środek zawiasu smarowałem wazeliną ale widać ze nie pomogło. Gdzie może skrzypieć ? Może trzeba zdemontować tapicerke na drzwiach i dostać się do zawiasu smarować ??
Mowa o zawiasie środkowym, nie górny i dolny.
Blazey

Post autor: Blazey »

Pewnie ci przyrdzewiał ogranicznik otwarcia drzwi. Ten zakrzywiony prowadnik. Miałem to samo. Drzwi bardzo rzadko używane i sobie skorodowało. Robota dziecinnie prosta: wyczyścić, nasmarować smarem. Powachlować drzwiami. Amen.
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

Tak to ten ogranicznik chodzi :)
Jeszcze raz zabiore sie za to. Zrobię tak jak napisałeś... Ewentualnie zdejmię tapicerke ale chyba coś nie widzi sensu...
Blazey

Post autor: Blazey »

Nie ma sensu. Chyba, że chcesz ten ogranicznik wyciągać. Bo on się od środka właśnie wyciąga.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Kilka razy skrzypiało przy naszych astrach i nic nie dawało przesmarowanie z wierzchu - trzeba było zdemontować badziewie i nasmarować to co akurat jest w środku drzwi
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Blazey

Post autor: Blazey »

Bez rozbierania można zrobić tak: wyczyścić ile się da (papier, szczotka druciana), nasmarować i machać drzwiami przez ładną chwilę. Smarowanie można przeprowadzić kilka razy. Ewentualnie wstrzyknąć trochę smaru wgłąb obudowy tego ogranicznika w drzwiach. Chyba, że zrobić to z poświęceniem, czyli zdemontować i gruntownie wyczyścić.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Tak :mrgreen: - zazwyczaj pomaga porządne przesmarowanie z wierzchu - niestety w niewielu przypadkach - trzeba z "poświęceniem"
Mam nadzieję , że w tym przypadku , wystarczy od zewnątrz.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
ODPOWIEDZ