Oświetlenie deski

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

tomx

Post autor: tomx »

Gelo-LBN pisze:Ja dziś machnąłem sobie podświetlenie od góry i od spodu na czerwony..
Czekamy na jakies fotki ;)
Awatar użytkownika
cashy
Posty: 38
Rejestracja: 12 maja 2007, 15:30
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cashy »

Kurczaki, to ja u siebie robie czerwony (miedzy innymi) i sie okazuje ze oryginalnoscia nie błyszcze :razz: Musowo cos zamixowac i zakombinowac, zeby sie wyrózniac :razz:

Nie wiem co macie do dwóch diód w zegarku. Ja mialem niebieskie podswietlenie. Zamienniki diodowe, szrokokatne plug'n'play i swiecilo to bardzo ładnie i równomiernie. Wszystkie foty które widzialem z modami na 4 diody w zerarku, wygladaly gorzej niz moje zamienniki :mrgreen: :cool: ... na potwierdzenie zaraz poszukam fotek

Jeszcze przed zmiana koloru podswietlenia zegarów, z jedna przepalona zarówą :mrgreen:

Obrazek

Sam zegarek, bez zadnych kombinacji, magii, poprostu zamienniki zarówek
ObrazekObrazek

A tak jest do teraz, ale juz nie na dlugo (jak ktos chetny to szukam kupca na zegary ;) ) po przeróbce polegajacej na wywaleniu zielonego szkiełka i mocnym skróceniu osłony zarówek. Zastosowalem zamienniki diodowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gelo-LBN
Posty: 187
Rejestracja: 12 paź 2007, 18:41
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gelo-LBN »

tomx pisze:
Gelo-LBN pisze:Ja dziś machnąłem sobie podświetlenie od góry i od spodu na czerwony..
Czekamy na jakieś fotki ;)
Próbowałem dziś zrobić fotki telefonem (2MP) ale jakoś nie za bardzo chciały wyjść
Jutro może lepszym aparatem zrobię
Zastanawiam się jeszcze czy całkiem nie usunąć podświetlenia od góry i nie zostawić tylko czerwonego od spodu, ale wtedy wskazówki trochę słabo widać

cashy a ile kosztowały te zamienniki diodowe do zegarka??
Rob

Post autor: Rob »

Kurde pieknie wyglądają te białe zegary z zielonym podświtleniem . Muszę w koncu załorzyc u siebie ... :razz:
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Gelo-LBN pisze:Zastanawiam się jeszcze czy całkiem nie usunąć podświetlenia od góry i nie zostawić tylko czerwonego od spodu, ale wtedy wskazówki trochę słabo widać
znajdź sobie diody UV a wskazówki maźnij jakimś bezbarwnym fluorescentem ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
cashy
Posty: 38
Rejestracja: 12 maja 2007, 15:30
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cashy »

Gelo-LBN pisze:
tomx pisze:
Gelo-LBN pisze:Ja dziś machnąłem sobie podświetlenie od góry i od spodu na czerwony..
Czekamy na jakieś fotki ;)
Próbowałem dziś zrobić fotki telefonem (2MP) ale jakoś nie za bardzo chciały wyjść
Jutro może lepszym aparatem zrobię
Zastanawiam się jeszcze czy całkiem nie usunąć podświetlenia od góry i nie zostawić tylko czerwonego od spodu, ale wtedy wskazówki trochę słabo widać

cashy a ile kosztowały te zamienniki diodowe do zegarka??
Aparcikiem 2mp bedzie dobrze wszystko widac, daj tylko jakosc zdjeci na maxa :mrgreen:

Ile kosztowaly zamienniki. Nie pamietam dokladnie, ale chyba 2, albo 2,5 za sztuke w sklepie elektronicznym. Na allegro mozesz sobie sam spraedzic, pewnie taniej, ale koszty przesyłki i czekanie mnie denerwuja :mrgreen: Pierwsze kupywalem na allegro, ale pozniej znalazlem dobry sklep z takimi samymi niewiele drozej i nie trzeba czekac ruski miesiac :cool:
tomx

Post autor: tomx »

cashy pisze:Wszystkie foty które widzialem z modami na 4 diody w zerarku, wygladaly gorzej niz moje zamienniki
Wszystko zalezy od jasnosci diód .... mozna dac 4 diody o jasnosci 12 000 mcd (100 szt kosztuje ok 20 zł :cool: ) ....albo 2 diody 70 000 mcd.... (100 szt kosztuje ok 100 zł ) aaa .....

Ogolnie roznica cenowa przy wiekszych ilosciach dosc znaczna :!:
Awatar użytkownika
Gelo-LBN
Posty: 187
Rejestracja: 12 paź 2007, 18:41
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gelo-LBN »

Yagr pisze:
Gelo-LBN pisze:Zastanawiam się jeszcze czy całkiem nie usunąć podświetlenia od góry i nie zostawić tylko czerwonego od spodu, ale wtedy wskazówki trochę słabo widać
znajdź sobie diody UV a wskazówki maźnij jakimś bezbarwnym fluorescentem ;)
Dobry pomysł, tylko mam pytanie, gdzie kupić jakiś bezbarwny fluorescent, jak taki specyfik się nazywa i ile kosztuje?
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

nazywają się .... farba fluoroscencyjna, można je kupić w sklepach chemicznych lub lakierniczych, czasem są też w wędkarskich (do malowania spławików i przynęt spinningowych). Tu
http://www.allegro.pl/item601947887_far ... color.html
masz przykład czerwonego i zielonego spreju z fluorescentem.
Jeśli jednak dasz diody UV to wystarczy że wskazówki będą białe. Z bezbarwnym to faktycznie będzie kłopot bo chyba takich nie robią ale pod diodę UV możesz też zastosować lakier świecący w świetle UV który możesz znaleźć w ....... damskiej torebce ;) Są takie lakiery do paznokci które są bezbarwne a w UV świecą. (nie wiem czy to jakiś fluorescent czy substancja fosforyzująca ale działa ;) Może chodzi o sam fakt posiadania filtru UV..?
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
Gelo-LBN
Posty: 187
Rejestracja: 12 paź 2007, 18:41
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gelo-LBN »

Yagr,
Dzięki za odp,
już się trochę rozeznałem w temacie, byłem w sklepie modelarskim, ale nie mieli takiej farbki, zaraz jeszcze podjadę do wędkarskiego, a potem do plastycznego zobaczę.
Nie bardzo chce kupować przez neta, bo koszt farbki na allegro to ok 15 zł + przesyłka a to trochę dużo za 4 kreski :) tak więc szukam po sklepach jak najmniejszego opakowania
Awatar użytkownika
cashy
Posty: 38
Rejestracja: 12 maja 2007, 15:30
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cashy »

Hehehe, chłopaki. Ja mam taki lakierek bezbarwny UV. Kosztował grosze. Pogadajcie ze swoimi dziewczynami, siostrami, kolezankami o lakierze do paznokci UV. W wiekszosci butikow z kosmetykami cos takiego kupicie :evilbat: :684:
tomx

Post autor: tomx »

Gelo-LBN pisze:bo koszt farbki na allegro to ok 15 zł + przesyłka a to trochę dużo za 4 kreski
Tu masz za podobną cene to czego szukasz :mrgreen: : http://www.allegro.pl/item591951014_far ... epsza.html
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Yagr pisze:Jeśli jednak dasz diody UV to wystarczy że wskazówki będą białe
Sprawdzałem - mam lampę UV do sprawdzania banknotów i oświetlenie wskazówek nic nie daje wcale się nie podświetlają , tz, podświetlają ale nie tak jak by się chciało
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

tomx, jestem w stanie przewidzieć jak powstają te farbki od momann'a ;) Kupuje lakier do paznokci z filtrem UV, dodaje kroplę pigmentu i nakleja swoją etykietkę wydrukowaną na drukarce, w ten prosty sposów zamiast 5zł za taki lakier płacisz 15 :) Czysty zysk, sam się zastanawiam czy się za to nie wziąć :mrgreen: :mrgreen:
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
cashy
Posty: 38
Rejestracja: 12 maja 2007, 15:30
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cashy »

Yagr pisze:tomx, jestem w stanie przewidzieć jak powstają te farbki od momann'a ;) Kupuje lakier do paznokci z filtrem UV, dodaje kroplę pigmentu i nakleja swoją etykietkę wydrukowaną na drukarce, w ten prosty sposów zamiast 5zł za taki lakier płacisz 15 :) Czysty zysk, sam się zastanawiam czy się za to nie wziąć :mrgreen: :mrgreen:
hehe, dokladnie "nie mylic z lakierem do paznokci" ;) :mrgreen: :wpale:
ODPOWIEDZ