Jak sprawdzić czy akumulator jest dobrze doładowany ??

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Są jeszcze starsze , które oprócz skali w voltach maja pokolorowaną skalę zielona/żółta /czerwona
Przez ramię napewno zobaczysz gdzie jest wskazówka
Jeśli na czerwonym - do wymiany , na żółtym jeszcze trochę pochodzi ale zimą może paść , zielona - wszystko OK
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
leszek
Posty: 2567
Rejestracja: 26 paź 2004, 16:35
Lokalizacja: warszawa
Pojemność: 1500
Rocznik: 2018
Generacja: MK1
Nadwozie: Inne

Post autor: leszek »

Yagr pisze: a jak będzie miał cyfrówkę to i sam wyświetli czy dobry czy nie, a jak będzie miał tester z drukarką to jeszcze wydruk dostaniesz na pamiątkę ;)
i ten wydruk możesz sobie wsadzić w buty. będziesz wyższy :D. Mam w pracy taki miernik
http://www.wegasklep.pl/4-Kopia-Tester- ... wania.html
podpieram się wydrukami z niego(po wcześniejszym teście miernikiem z oporem) przy reklamowaniu akumulatorów. tylko do tego się nadaje.
Jamszoł pisze: maja pokolorowaną skalę zielona/żółta /czerwona
te są najlepsze.
Jamszoł pisze: zielona - wszystko OK
tylko z takim wynikiem aku się nadaje do dalszej eksploatacji. Pamiętaj że idzie zima.
Podczas, gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować :-)
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

Dziś byłem u gościa z akumulatorami. Gość testerem (600A) sprawdził aku, na wyłączonym silniku 12,74 V. Pod obciążeniem spadło do 10,40 V. Odkręcił korki i odessał areometrem aż pół litra tak na oko. Powiedział że nie potrzebnie dolewałem. To nie prawda że powinno się zalewać aż cele mają być całkowicie zanurzone. Ehh zostałem wprowadzony w błąd na którymś forum dawno. Areometrem sprawdził poziom gęstości i wyszło na kolorze żółtym czyli średnim. Kazał naładować całą noc prostownikiem i wtedy gęstośc będzie dobra i na aerometrze będzie zielone.
Co najlepsze gość nie chciał ode mnie pieniędzy za usługe.. Nie naciągał na wymiane akumulatora. Taki gość jest the best :mrgreen:
A miałem na oku Bosch S4 silver 60 Ah 540 A za 248 złociszy...

To co mam ładować całą noc czy wystarczy na trasie altek naładuje aku ??
Jak ładowac prostownikiem to całą noc odpada, nie mam regulacji na prostowniku więc w dzień bede pilnował czy gotuje sie czy coś.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Mikosz, przy okazji , mógłbyś sobie kupić jakiś prosty prostownik - taki koło 2 A
Wtedy na spokojnie podłączasz sobie aku na całą noc
Mikosz pisze:To co mam ładować całą noc czy wystarczy na trasie altek naładuje aku ??
Zależy jaka trasa
Jeśli ponad 100 km to na pewno doładuje
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

Jamszoł pisze:Zależy jaka trasa
Jeśli ponad 100 km to na pewno doładuje
Jutro bede robił trase 270 km a w niedziele 1125 km.
Muszę sprawić choćby taki z regulacją http://allegro.pl/prostownik-6v-12v-15a ... 14407.html
To co mam zwykły bez regulatora kupiony w Biedronce. Mogę tym ładować większe aku do 200 Ah
ODPOWIEDZ