Skrzynia biegów padła . POMOCY

Moderator: Moderatorzy

neon4u

Skrzynia biegów padła . POMOCY

Post autor: neon4u »

Witam po długiej przerwie!
Moi drodzy mam pytanie: mojej siostrze padła skrzynia biegów, znalazłem na szrocie taką samą ale z modelu 92/93. czy to będzie pasowało?
Przypomnę że ona ma 1.8 D <lol>
i jeszczy pytanie: przy puszczaniu nogi z gazu gdy silnik jest na biegu rwie silnikiem. co może być przyczyną??? poduszki są ok.

proszę o pomoc ;)

pozdórwka
Awatar użytkownika
leszek
Posty: 2567
Rejestracja: 26 paź 2004, 16:35
Lokalizacja: warszawa
Pojemność: 1500
Rocznik: 2018
Generacja: MK1
Nadwozie: Inne

Post autor: leszek »

neon4u pisze: jeszczy pytanie: przy puszczaniu nogi z gazu gdy silnik jest na biegu rwie silnikiem. co może być przyczyną??? poduszki są ok.
czy skrzynia będzie pasowała to nie wiem :cry:

A do drugiej sprawy to na 99% masz sprzęgło do roboty.
Podczas, gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować :-)
neon4u

Post autor: neon4u »

leszku ale powiedz bo może to nie skrzynia. jak wrzuca wsteczny trzęsie całym silnikiem i tak samo przy puszczaniu np. z piątki nogi z gazu powoduje rwanie silnika i trzęsienie całym autem.może wystarczy jak kupie samo sprzęgło.

dodatkowo ciężko wskakują biegi. ciągiełko od sprzęgła jest ok i linka chodzi dobrze.

Więc jaka jest przyczyna??
Awatar użytkownika
leszek
Posty: 2567
Rejestracja: 26 paź 2004, 16:35
Lokalizacja: warszawa
Pojemność: 1500
Rocznik: 2018
Generacja: MK1
Nadwozie: Inne

Post autor: leszek »

miałem ostatnio taką przygodę....
zerwala mi się poduszka skrzyni biegów. jest olejowo-gumowa. objawy były takie że przy jeżdzie na wstecznym trzęsło calym samochodem a przy jeżdzie do przodu były odgłosy "głuchego" walenia w momencie zdjęcia nogi z gazu i zmiany obciążenia. moze to jest to.
u mnie do wymiany jest sprzęglo. ale objaw jest taki ze szarpie przy ruszaniu, i aby ruszyć w miarę płynnie trzeba to robić na wiekszym gazie.tak na pograniczu 'pisku".
Podczas, gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować :-)
neon4u

Post autor: neon4u »

a powiedz mi ile kosztuje taka poduszka i czy trzeba wyciągać całą skrzynię czy tylko ją dźwignąć?
no u niej rusza płynnie ale na stecznym szarpie silnikiem i strasznie tłucze .
okropny dźwięk ;(

sam już nie wiem co wymieniać. czy skrzynię czy poduszkę czy sprzęgło ;)
Awatar użytkownika
nonam
Posty: 4610
Rejestracja: 06 wrz 2007, 23:24
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: nonam »

Jeśli sprzęgło byłoby padnięte to by nie tłukło raczej :P Wg mnie mogła posypać się właśnie poduszka i od tego bym zaczął, najmniej roboty, najmniejszy koszt, a przyczyna może leżeć właśnie tutaj
Bo z mocą jest tak, że zawsze jej za mało.

Kierowca bombowca.
Tigerbart

Post autor: Tigerbart »

T.zw. "żabkę" zdarza mi się robić gdy za mało gazu dostosuję przy ruszaniu, jedno co jestem prawie pewien w twoim przypadu, że to nie będzie sprzęgło.
neon4u

Post autor: neon4u »

ok sprzegło musze i tak wymienic. ;)
druga sprawa. jakie by były objawy ze padła jej skrzynia? zgrzyt przy wżucaniu biegów czy jak??
bo tłu\cze ostro i wymienie poduszke. ale mechanik mi powiedział ze trzeba zmienić skrzynie. czy jest sens??
Awatar użytkownika
leszek
Posty: 2567
Rejestracja: 26 paź 2004, 16:35
Lokalizacja: warszawa
Pojemność: 1500
Rocznik: 2018
Generacja: MK1
Nadwozie: Inne

Post autor: leszek »

neon4u pisze:sam już nie wiem co wymieniać. czy skrzynię czy poduszkę czy sprzęgło
zacznij od poduszki. nie wiem jak w dieslu ale do 1.6 benzyna dobra poduszka kosztuje 150 PLN.
Podczas, gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować :-)
Tigerbart

Post autor: Tigerbart »

a jak sie okaze ze wiecej masz do wymiany? to kolejna robocizna i kolejne częsci, skrzynka w dobrym stanie to 400 - 600 zł. Powiem tak: MUSISZ mieć pełną diagnozę tego co ci nawaliło i musisz być pewny, co musisz kupić.

Jeśli masz kupić 3 częsci za łacznie 300zł to ja bym kupił nową (inną) skrzynkę.
ODPOWIEDZ