Wymiana włącznika świateł cofania MK7 1.6 16v '95

Znajdziesz tutaj opisy jak krok po kroku zabrac sie do naprawy jakiegos elementu samochodu oraz jak dokonac modyfikacji w swoim Esim

Moderator: Moderatorzy

marecky0

Wymiana włącznika świateł cofania MK7 1.6 16v '95

Post autor: marecky0 »

Może kogoś zainteresuje. Jest to włącznik przykręcany do skrzyni biegów, nie wkręcany.
Wyjmuje się łatwo, po odkręceniu śrub "wydłubuje się" go delikatnie przy pomocy śrubokręta, będzie czuć dwa razy opór, ale spokojnie się go pokona.
Montując go z powrotem, wrzucić wsteczny bieg i przy pomocy szczypiec wcisnąć końcówkę włącznika (to taka ruchoma tuleja) na mechanizm w skrzyni, następnie wrzucić jedynkę, to pociągnie za sobą tę tulejkę i przykręcić.
To chyba tyle, nie wiem czy to jest zrozumiałe i z góry przepraszam, ale czytając różne posty wiem, że mam do czynienia z ludźmi inteligentnymi i będzie to zrozumiały opis.
Pozdrawiam wszystkich.
maisto2

Post autor: maisto2 »

Nie wiem jak u innych ale u mnie jak kupiłem esiego nie było świateł cofania wiec wypiąłem sama kostkę od czujnika przeczyściłem i lekko małymi kleszczykami wygiąłem piny aby nie byle idealnie pionowe tylko 2-3 stopnie skręcone co powoduje ze lepiej łącza w kostce , po takim zabiegu mam już lampy wsteczne po 1,5 roku znów raz są raz nie wyczyszczenie i po problemie, znajduje sie to na dole wiec jest narażone na częste zanieczyszczenia z drogi :(.
Zablokowany