Podsuncie pomysł na tuning wizualny mojego Escorcika

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

emceha

Post autor: emceha »

Albo czaic się na używany gwint H&R, FK lub KW ;)
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

ja przychylam się do opinii kolegów ale jestem ciekawy co z tego wyjdzie bo auto wymaga remontu blacharskiego chodzi mi o tył i najpierw na tym bym się skoncentrował
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

Nie polecałbym zmiany lusterek na te z MKVII. Te w starszych wersjach są (przynajmniej na oko) dużo większe, więc jest lepsza widoczność, a te w mk VII poza tym nie powalają wyglądem.

Ja polecam przede wszystkim założyć fajną felgę - auto już inaczej będzie wyglądało.

Jak chcesz glebę, mam sprężyny obniżające do sprzedania. Kupiłem Essa obniżonego, i później zmieniłem sprężyny na normalne, a te zostały....
Awatar użytkownika
Intruder D1
Posty: 156
Rejestracja: 13 sty 2008, 08:50
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: Intruder D1 »

Pierwsze co chce zrobić to blacharkę bo jak to będzie wyglądać tu ładnie zrobione a na nadkolach rdza. Tfaruk co to za sprężyny? i jaką dają gleby -30mm? Obecnie trochę krucho u mnie z kasą ale zaraz po sesji idę szukać pracy więc myślę że ten stan finansowy sie zmieni za jaki miesiąc.
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

Wiesz co nie wiem dokładnie o ile, bo nie mierzyłem - znacznie obniżone było. Myślę, że mogło to być -30. Co do sprężyn nie wiem jakiej były marki, ale są w bardzo dobrym stanie i myślę, że będziesz zadowolony, bo nie chcę za nie dużo. Ja zmieniłem na normalne, bo postawiłem na komfort, ale prowadziło się auto cudownie w zakrętach :D Wysyłam zdjęcia jak wyglądało auto z glebowane, a jak bez gleby wygląda - sam oceń.
Załączniki
Tak auto wyglądało z glebowane
Tak auto wyglądało z glebowane
A tak bez gleby:)
A tak bez gleby:)
Awatar użytkownika
Intruder D1
Posty: 156
Rejestracja: 13 sty 2008, 08:50
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: Intruder D1 »

Nie no fajnie to wygląda. Zobaczymy jak będę stał później z kasą. Bo najpierw to chce zrobić blacharkę. A orientacyjnie jaka cena tych sprężyn?
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

Nie mam pojęcia, po ile coś takiego stoi, ale myślę, że 150 złotych to będzie bardzo dobra cena. :)

Tylko jeżeli chciałbyś je kupić to decyduj się w miarę szybko, ponieważ za jakiś miesiąc auto idzie do sprzedaży i jeżeli nie będzie chętnych na sprężyny do dostanie je nowy właściciel.
Awatar użytkownika
KuRowSKi
Posty: 582
Rejestracja: 13 lut 2007, 08:16
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: KuRowSKi »

Masz tu podgląd na lusterka z MK7, progi z RS i gładkie zderzaki w MK5.
Obrazek
www.VolvoTech.pl ---Elektromechanik---
Awatar użytkownika
nonam
Posty: 4610
Rejestracja: 06 wrz 2007, 23:24
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: nonam »

Wg mnie przedewszystkim (poza blachą) :

- ładne koło (podstawa)
- lekka gleba
- zderzaki w kolor

I to by w zasadzie wystarczyło, do tego jeszcze ładna końcóweczka na wydech i esi już wygląda fajnie :P
Bo z mocą jest tak, że zawsze jej za mało.

Kierowca bombowca.
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

KuRowSKi, sam lakierowałeś i w jakich warunkach ? najlepiej skontaktuj sie ze mną na priv coby nie robić śmietnika ;)
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
Awatar użytkownika
KacpeR
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:13
Lokalizacja: STP - Stąporków
Kontakt:

Post autor: KacpeR »

Poza tym, KuRowSKI, ja kurna czekam jak odświeżysz swój temat, chce zobaczyć tego Twojego furacza!
Awatar użytkownika
Intruder D1
Posty: 156
Rejestracja: 13 sty 2008, 08:50
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: Intruder D1 »

A tak w ogóle to jaka szpachle najlepiej użyć do wygładzenia zderzaków? Są jakieś specjalne?
deathrider_85

Post autor: deathrider_85 »

Intruder D1 pisze:A tak w ogóle to jaka szpachle najlepiej użyć do wygładzenia zderzaków? Są jakieś specjalne?
Lepiej to żywicą zrób razem z taką siateczkąj, może to nie super sposób, ale dużo lepszy niż szpachla.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

A tak w ogóle to jaka szpachle najlepiej użyć do wygładzenia zderzaków? Są jakieś specjalne?
do wygładzania najlepiej użyć plastiku i to najlepiej o tym samym składzie co zderzak (np. z jakiegoś potrzaskanego). Lutujesz to lutownicą w zapychasz wszelkie otwory. Mozna użyc też takiej spec. opalarki/lutownicy która daje bardzo kierunkowy strumieć gorącego powietrza, ale to sprzęt specjalistyczny i nieczęsto spotykany w prywatnych rękach. Inny wariant to zgrzewarka na plastikowe pręty. Nigdy nie wiem jak sie to fachowo nazywa :roll: od tyłu włazi w to pręt plastiku a przez rozgrzewająca sie głowiczkę z przodu wyciska sie plastik juz w stanie półpłynnym. Niezaleznie którą z metod wybierzesz to potem trzeba ten plastik wyrównać i przejechac papierem ściernym do uzyskania odpowiedniej gładkości a dalej to juz tak jak przy lakierowaniu zwykłych zderzaków.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
deathrider_85

Post autor: deathrider_85 »

Jeśli chodzi o zgrzewarkę na plastikowe pręty, to raczej nie jest, to dobrym pomysłem. Trochę za bardzo gumowy będzie ten plastik.
Może spytaj ile by się skasowali za zaspawanie tego. Jak im to jako, tako przygotujesz, to może nie będzie tak drogo.
ODPOWIEDZ