1.8 zetec 115km, 280 tys. przebiegu, Warto zakladac LPG ?

Moderator: Moderatorzy

deathrider_85

Post autor: deathrider_85 »

jamszoł pisze:Ja zapłaciłem 2400 zł.
I dlaczego ktoś wciska kit , że się spłaci za 3 lata przy przebiegu 1200 km miesięcznie ? :razz:
Na wache wydawałem 400 zł miesięcznie - ok. 1000 km na miesiąc.
Za gaz płace na raty 100 zł miesięcznie
Tankowanie - 100 - zł na miesiąc + na wache ok 30 - 40 zł.
Rachunek jest prosty.
Właśnie biorąc pod uwagę, tą cenę NIE OPłACA SIę ZAKłADAć II GENERACJI! Szczególnie, że utrzymanie samochodu w należytym porządku przy sekwencji jest tańsze.
Co do kosztów paliwa, to nie przesadzaj. Miesięcznie mając założony gaz zaoszczędzasz koło 100-150zł w stosunku benzyna-lpg. Ja lpg nie zakładam, bo w swoich autach uznaję tylko od IV generacji w zwyż, a biorąc pod uwagę kwotę którą muszę wydać na dzień dobry, to jak na razie jakoś ciągnę na benie.
Jedyne co muszę zrobić, to zażądać podwyżki ze względu na rosnące koszty dojazdu do roboty lub w dość szybkim czasie zmienić pracę.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

deathrider_85 pisze:bo w swoich autach uznaję tylko od IV generacji w zwyż
No chyba nie mówisz , że założysz gaz V generacji(wtrysk gazu w fazie ciekłej) do Esa ? :mrgreen:
Niestety poczytałem o V generacji ale do tego musi być silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa :cry:
Cena montażu ok 4500 zł , najbliżej mam w Poznaniu.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
deathrider_85

Post autor: deathrider_85 »

jamszoł pisze:
deathrider_85 pisze:bo w swoich autach uznaję tylko od IV generacji w zwyż
No chyba nie mówisz , że założysz gaz V generacji(wtrysk gazu w fazie ciekłej) do Esa ? :mrgreen:
Niestety poczytałem o V generacji ale do tego musi być silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa :cry:
Cena montażu ok 4500 zł , najbliżej mam w Poznaniu.
Hehe... no coś Ty na pewno nie V generację :lol:, ale może jak coś IV. Mojemu znajomemu do Golfa IV za 2300zł będą zakładali tyle, że on im już 3 auto daje. Podobno znają się na rzeczy.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Będzie zadowolony tak jak ja i Nonam.
Silnik na gaziku pracuje jak pszczółka.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
bodzio82
Posty: 818
Rejestracja: 21 lip 2008, 13:54
Lokalizacja: plockie

Post autor: bodzio82 »

polecam instalacje sekwencyjna STAG u nas montarz kosztowal w promocji 2 tys po promocji kosztuje 2200,nigdy bym nie zalorzyl zwyklej instalacji ze wzgledu na nieduza roznice w cenie ,lepiej dolorzyc pare groszy i miec pewnosc ze nie rozwali przeplywki lub kolektora plastikowego,zreszta sam jezdze w sekwencji co prawda od niedawna ale jak narazie jest pieknie silnik pracuje rowno i jest dynamiczny zaryzykuje nawet chodzi lepiej niz na benzynie :cool:
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Niestety poczytałem o V generacji ale do tego musi być silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa
Jurek, do silników GDI póki co gazu nie montują.... V generację zakłada sie do silników z wtryskiem ale nie bezpośrednim lecz wielopunktowym ;)
bodzio82 pisze:miec pewnosc ze nie rozwali przeplywki lub kolektora
przy dobrze wyregulowanym gazie i sprawnym silniku (zwłaszcza od strony elektrycznej) nic takiego nie grozi - to mit będący schedą po rzeszach pseudomechaników masowo montujących u nas instalacje gazowe i nie mających o regulacji zielonego pojęcia. Dowód? Darcun miał I generację i jeździło to lepiej niż większość klubowych II generacji... ja mam II/I generację i blosa - od czasu gdy sam wyregulowałem instalację (jeszcze wtedy bez blosa) strzały w dolot są mi obce. Ale dmuchając na zimne z plastikowym kolektorem lepiej wsadzić sekwencję, zwłaszcza że obecnie różnica cen jest niewielka
Ostatnio zmieniony 24 lip 2008, 23:11 przez Yagr, łącznie zmieniany 1 raz.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Bartek T., mnie, pomimo niemałego spalania przejechanie 100 km kosztuje 24-25 zł (w mieście) więc czy ja wiem czy diesel tak bardzo wygrywa to porównanie?
Choc są oczywiście inne jego zalety ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Ciekawe ile pali 2.0 RS Cosworth :mrgreen:
tyle ile trzeba :mrgreen: :mrgreen:
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
ODPOWIEDZ