nie moge wykręcić świec :/

Moderator: Moderatorzy

grzrtk

nie moge wykręcić świec :/

Post autor: grzrtk »

Moi mili jest malutki problem... dzisiaj chciałem obczaić jak wygląda sprawa stanu moich świec... no i oczywiście musiał wystąpić problem... biore klucz w łape próbuje odkręcić i o kur** nie da sie... boje sie robić jakiejś przedłużki na klucz bo sie obawiam ze moge po prostu świeczke ukręcić... poradźcie co wykombinować ? może czymś prysnąć ? dzieki za wszelkie sugestie
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

dobry klucz i siłuj się muszą puścić ale klucz na prawdę musi być dobry taki żeby sie nie obślizgiwał i dobrze pasował

powodzenia i cierpliwości
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
mark40

Post autor: mark40 »

Mialem taki sam problem swiece udalo sie wykrecic po nagrzaniu silnika /na goraco/ po wykreceniu gwint swiec przesmarowalem grafitem /z olowka/ dalej nie bylo problemow pozdrawiam
grzrtk

Post autor: grzrtk »

Dobra panowie dzięki za sugestie poprubujemy... "pomógł dla was :smile:
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

W kompletach kluczy nasadowych masz specjalny klucz do świec - jest dłuższy i ma w środku gumkę.
Tym kluczem na pewno odkręcisz .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
grzrtk

Post autor: grzrtk »

Klucz do świec to mam... nie wiem może poprzedni właściciel sie tak dokręcił... będe dzisiaj próbował co zdziałać. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

a próbowałeś kręcić w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara? :mrgreen: :mrgreen:
nie, no żart oczywiście, choć ja jak leżę do góry brzuchem pod autem i mam do odkręcenia śrubę też pod jakimś dziwnym kątem to się zawsze zastanawiam czy dobrze kręcę :)
Spróbuj tak jak cimark40, napisał - nagrzej silnik a potem odkręcaj
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
grzrtk

Post autor: grzrtk »

Nie no wiesz Yagr aby wykluczyć moją głupote sprawdzałem w obydwie strony:D ale głownie nacisk kładłem na kręcenie w dobrą strone :grin:
mikko1

Post autor: mikko1 »

Też kiedyś nie mogłem wykręcić świec - pojechałem do mechanika i fachowiec użył klucza którym obracał za pomocą półmetrowej przetyczki :mrgreen: . Jak masz dobry klucz to użyj odpowiedniej długości dźwigni - nic nie urwiesz pod warunkiem, że kręcisz w odpowiednią stronę (ew. możesz jeszcze wcześniej lekko psiknąć WD-40 i poczekać chwilkę).
grzrtk

Post autor: grzrtk »

pierwszy bój zakończony zwycięstwem świec... ale spoko nie poddam sie machne sobie przedłużkę i sprubujemy. mam nadzieje ze sie uda bo chciałbym zobaczyć w jakim są stanie. pozdrawiam
Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1787
Rejestracja: 19 mar 2007, 23:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: kowal »

masz 5 zł? kup coca cole, podgrzej do temp ciała (po włożeniu palca do coli trudno określić czy jest ciepła czy chłodna) i zastosuj jakby to było wd-40. u mnie pomogło ;)
Profesjonalna kosmetyka samochodowa.
Pranie, usuwanie rys, zabezpieczenie, renowacja, detailing
www.car-efekt.pl
"Twoje auto, Twoją wizytówką"
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

jak tak mocno siedzą to pewnie poprzedni właściciel nie wymieniał.... lepiej zaopatrz sie w nowe ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Nie no bez przesady - panowie.
Odkręcanie zapieczonych świec przy rozgrzanym silniku jest nie wskazane - można urwać zwoje gwintu przy głowicy ( to samo się tyczy sondy lambda)
grzrtk, tak jak pisałem wcześniej - klucze nasadowe ; przedłużka do klucza - pokrętło (te stałe a nie z zapadką) rura i chajda na gada - musi puścić.
NA ZIMNO !
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
grzrtk

Post autor: grzrtk »

w poniedziałek będzie druga runda :grin: tym razem nie popuszcze musze wykręczyć... własnie tez nad tym myślałem ze skoro tak mocno siedzą to pewnie dawno nie były wymieniane... wiec pewnie nowe trzeba będzie zarzucić... dzieki za wszelkie rady... pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

jamszoł, dobrze gada znaczy się piszę nigdy nie wykręcaj świec na gorącym bo możesz wpędzić się w niezłe tarapaty
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
ODPOWIEDZ