PODŚWIETLANIE DESKI I POKRĘTEŁ

Znajdziesz tutaj opisy jak krok po kroku zabrac sie do naprawy jakiegos elementu samochodu oraz jak dokonac modyfikacji w swoim Esim

Moderator: Moderatorzy

emceha

Post autor: emceha »

SlaVkoEg, nie trzeba zdejmowac kiery żeby wyciągnąć licznik ;) A tak w temacie to u mnie już prawie wszystko na czerwono he he :mrgreen: Doszły pokrętła i guziki otwierania szyb. Jeszcze tylko przyciski od przeciwmgielnych i podgrzewania szyb i będzie czerwoniutko jak na zjeździe KC PZPR :razz:
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

Czekamy na zdjęcia :D
SlaVkoEg

Post autor: SlaVkoEg »

Hmmm... tak sobie mysle czy zrobic podswietlenie czerwone czy niebieskie :???: Mam czerwony samochod i w sumie pod kolor byloby dobrze ale z drugiej strony do za duzo czerwonego no i mam niebieskie neony nad nogami kierowcy i pasazera... Jak myslicie ?? Ma ktos na niebiesko podswietlone czy wszyscy z czerwienia sie bawia ??
emceha

Post autor: emceha »

Rzecz gustu SlaVkoEg jamam czerwień bo miałem oryginalnie tak licznik podświetlony, radio tez ma czerwone podświetlenie guziorów a poza tym chce dac własnie nad nogami czerwone neony :razz: Daj fote jak możesz tych swoich niebieskich. A moje podświetlenie na pokrętłach wygląda tak (fota za dnia i słabo widac ale jak zrobie już wszystko to zapodam fotkę robioną w nocy :mrgreen: ).
Załączniki
Obraz 008.jpg
SlaVkoEg

Post autor: SlaVkoEg »

heh ok jak sie tylko ciemno zrobi wyskocze z aparatem i zrobie kilka fotek :)
Majkel

Post autor: Majkel »

SlaVkoEg pisze:Ma ktos na niebiesko podswietlone czy wszyscy z czerwienia sie bawia ??
Ja właśnie przed chwilą skończyłem robić podświetlenie. zmieniłem po prostu oryginalne żarówki na diody, spod tarcz niebieskie a od góry czerwone. Jak na teraz wygląda to...średnio. Spodziewałem się trochę czegoś innego,ale jak się ściemni to pstryknę fotkę i sam się przekonam. Ale wydaje mi się że jutro będą modyfikacje... albo inne diody albo pokombinuję z tą kolorową folią bo to czerowne mi tak dziwnie świeci jak wywaliłem całkiem ten zielony pryzmat. Do tego jeszcze jutro pokrętła i
mch pisze:podświetlenie guziorów
:cool:
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Nie nie musisz - zegary ściągniesz bez ściągania kierownicy.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
SlaVkoEg

Post autor: SlaVkoEg »

michal0310, a jakie diody tam wchodza? sa jakies dostosowane czy trzeba cos przerabiac, no i gdzie je kupiles i ile to kosztuje bo pomysl z folia nie bardzo mi sie podoba :P

mch, fotka zrobiona lecz na zdjeciu slabo to wyglada i wogole zauwazylem ze nie swieca mi pokretla :/ w kazdym badz razie doszedlem do wniosku ze pokretla i zegarek podswietle na czerwono bo mam przyciski od radia czerwone a zegary zrobie niebieskie zeby pasowalo do neonow. Co o tym myslicie? moze cos takiego dobrze wygladac? moze juz ktos tak ma?
Załączniki
Obraz 017.jpg
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

SlaVkoEg, co do kolorów to może to nieźle wyglądać ale ja dodam informacje która świadczy na korzyść czerwonych :razz: Czerwone światło było i jest stosowane w samolotach wojskowych i np okrętach ze względu na dwie specyficzne cechy: barwa czerwona wpływa pobudzająco na system nerwowy (trudniej zasnąć, człowiek jest bardziej uważny) drugą cechą jest to że wzrok ludzki "potraktowany " czerwonym światłem błyskawicznie przestawia sie na patrzenie w słabo oświetlonym otoczeniu ( nie ma efektu chwili oślepienia przy przesuwaniu wzroku ze wskaźników na drogę). Może to ci pomoże w wyborze ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
MARKKO

Post autor: MARKKO »

i co do oślepiania to nie ma tez gdy się właczy normalne światło ale przy niebieskim też nie :P
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Markko, oczywiście że jeśli intensywność podświetlenia jest dobrze dobrana to nie jest to dokuczliwe ale sam sprawdź - w ciemnym pomieszczeniu zapal czerwone światło , zgaś i zobacz jak szybko wzrok się przyzwyczaja, zrób to samo z np niebieskim... Ale faktycznie gdyby to miało fundamentalne znaczenie to wszystkie auta miały by czerwone podświetlenie :razz:
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
SlaVkoEg

Post autor: SlaVkoEg »

Wlasnie zmienilem podswietlenie zegarka z niebieskiego na czerwony. Fajnie wyglada, o niebo lepiej niz niebieski moze dlatego ze tym razem lepsza folie dalem bo wczesniej jakis szajs i jakis wyblakly byl ten niebieski :P jutro jak uda mi sie znalezc gdzies niebieska folie to za zegary sie wezme no i pokretla czerwone + pewnie nowe zarowki bo cos nie swieci :/
Majkel

Post autor: Majkel »

iody kupiłem u mnie w mieścinie w sklepie elektronicznym. Poszedłem z jedną żarówką w oprawce która orygnalnie podświtlała zegary (wszystkie są takie same) i dopasowałem sobie 12-sto voltowe diody do oprawek, więc miałem kompletnie bez kombinowania. Zamieniłem teraz kolory tak że niebieski świeci od góry a czerwony spod tarcz i jest lepiej. Szkoda że nie posłuchałem rady WieSia z początku tematu i nie wstawiłem diodek 14 voltowych (chodzi o czerwone bo muszę spod zegarów mocniej świecić nie że niebieskie które świecą peosto do środka zegarów). Jutro wymienię i zabieram się za resztę podświetleń na desce :) Fotkę zrobiłem ale niewiele widać bo nie mam lampy błyskowej w aparacie a jak było jaksno to znów podświetlenie było niewidoczne :(
Dziś dodaję obiecaną fotkę bo po nocce rano mi się udało zrobić:
Załączniki
Zagarki na blue
Zagarki na blue
Ostatnio zmieniony 15 lut 2007, 07:21 przez Majkel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę: jak zamiast 12V dasz 14V to ci w naszej 12-voltowej instalacji będą świeciły SŁABIEJ... Jak chcesz mocniejsze to trzeba by 9V tylko ...mało się znam na diodach, nie wiem czy 9V ci zaświecą czy od razu padną...
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
leszek
Posty: 2567
Rejestracja: 26 paź 2004, 16:35
Lokalizacja: warszawa
Pojemność: 1500
Rocznik: 2018
Generacja: MK1
Nadwozie: Inne

Post autor: leszek »

Yagr pisze:niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę: jak zamiast 12V dasz 14V to ci w naszej 12-voltowej instalacji będą świeciły SŁABIEJ
prąd ładowania, a co za tym idzie płynący w instalacji w czasie pracy silnika to około 14,5 V. diody będą świeciły dobrze :D :) :mrgreen:
Podczas, gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować :-)
Zablokowany