Pokrętło od pochylania fotela

Moderator: Moderatorzy

Rafi

Pokrętło od pochylania fotela

Post autor: Rafi »

Kupiłem Essiego już z upośledzoną funkcją pochylania siedzenia pasażera. Dziś chciałem rozbierać fotel, ale zauważyłem że to chyba pokrętło jest uszkodzone, pogmyrałem trochę i odpadło :???: końcówka od siedzenia jest spłaszczona z dwóch stron a gałka od środka nie ma żadnego profilu. Macie może fotkę zdrowego pokrętła i czy da się jaimś klejem albo wypełniaczem wypełnić otwór w gałce by pasował do końcówki z fotela i nie urwał się znów po kilku dniach??
Załączniki
06-02-08_2045.jpg
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Ze zdjęcia widać , że pokrętło jest wewnątrz z otworem okrągłym (wyrobione) - jeśli masz możliwość - niech ci ktoś na tokarni dorobi tuleje z otworem - potem pilnik w rękę i dopiłuj otwór aby był z dwóch stron płaski , wklej tuleje w pokrętło jakimś klejem dwuskładnikowym - może być poksipol.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

ja robiłem to samo. Na wzór weź sobie pokrętło z drugiego fotela. poxipol sie sprawdza. ja zrobiłem z niego całość bez udziału tokarni ;) Jeśli posmarujesz ten trzpień w fotelu na który przychodzi pokrętło czymś tłustym (ja zastosowałem pastę do podłogi) , zasmarujesz poxipolem środek pokrętła i wciśniesz na ten trzpień to odciśnie się on w poksipolu ale do niego nie przyklei (w ten sposób można w poxipolu robić nawet gwinty). Wystarczy potrzymać nieruchomo we właściwym położeniu aż klej stwardnieje i juz powinno działać. Trzeba tylko pokombinować ile tego kleju nałożyć żeby dało się pokrętło ściągnąć. Ja jak zrobiłem to już go nie ściągałem ale działa dobrze.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
wizard82

Post autor: wizard82 »

Witam
Miałem taki sam problem, ja kupiłem szpachle z włóknem szklanym. Napchałem go w to wyrobione miejsce, nałożyłem na trzpień, zebrałem z tyłu nadmiar szpachli który wyszedł, poczekałem 2 dni nie ruszając tego pokrętła i już 3 miesiące mam spokój. takrze trzpień odbił sam swój kształt w pokrętle. Mała puszka szpachli kosztowała mnie około 6 zł a pracy było na około 10 minut. Powodzenia z naprawą
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Też dobry pomysł z tą szpachlą - po 15 minutach jest już twarda.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Rafi

Post autor: Rafi »

Qrde, szpachle mam to może spróbuję i dam znać ;)
wizard82

Post autor: wizard82 »

Tylko aby była z kawałkami włókna szklanego, wtedy będzie wytrzymalsza. Polecam też troche poczekać bo 15 minut to jednak może być za mało. Pozdrawiam i życze powodzenia w naprawie.
ODPOWIEDZ