Alufelgi 17" do essiego?

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

RaStaDSK

Alufelgi 17" do essiego?

Post autor: RaStaDSK »

Witam.
Koledze jakiś czas temu w Łodzi starszy Pan uderzył w tył calibry. Zasłabł czy coś.. a kolega stał na czerwonym ;) Auto miało powichrowane podwozie więc nie nadaje się za bardzo do naprawy. Kolega sprzedał całe auto jako uszkodzone i mam teraz pytanie. Zostały mu alusy 17" i pyta czy ich nie chce "za parę groszy" ;) Z tego co wiem są dość szerokie i jak by to wyglądało w essim? Czy w ogóle by weszły i co trzeba by pokombinować przy nadkolach?


Pozdrawiam DSK :) :twisted: :twisted: :twisted:
mikruss

Post autor: mikruss »

Nie zalozysz bo inny rozstaw srub....
RaStaDSK

Post autor: RaStaDSK »

Tam też mówi że są 4 więc będzie ok :) ja mam 4x108 a on jakieś na 4. Więc powinno być ok :)
Awatar użytkownika
nonam
Posty: 4610
Rejestracja: 06 wrz 2007, 23:24
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: nonam »

A on ma 4x100 najpewniej
Bo z mocą jest tak, że zawsze jej za mało.

Kierowca bombowca.
RaStaDSK

Post autor: RaStaDSK »

Nom pewnie tak. Więc nie widzę raczej problemu w założeniu. Mam racje? Tzn. jeżeli chodzi o śruby.. Tylko czy się zmieszczą..
mikruss

Post autor: mikruss »

Rasta Ty taki nie kumaty jestes czy co??
Ford mam rozstaw 4x108 czyli o promieniu 108 mm i otwor 63 mm a Opel ma 4x100 śrubyy i otor jak dobrze pamietam 56 albo 57 mm.
Zapomnij o tych FELGACH :razz:
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 341
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Żory

Post autor: Przemo »

co do srub to mozna zalozyc "plywajace" czy jakos sie to zwie.. bez przerobek sie nie obejdzie najlepiej wez felge przyloz i se zobaczysz co konkretnie :razz: co do rozmiaru felg to one nie musza byc "oplowskie" i moze miec wiekszy otwor a zalozone takie "pierscienie" na otwory;)
ja sie tam nie znam za bardzo podaj fachowca model i firme felgi albo parametry dokladne i ci powiedza;p
Ostatnio zmieniony 06 lut 2008, 20:53 przez Przemo, łącznie zmieniany 1 raz.
RaStaDSK

Post autor: RaStaDSK »

Nigdy nie zakładałem alusów więc nie wiem.. Jak masz za sobą wiele różnych zmian kół to spoko ;) ja niestety nie dla tego pisze na tym forum! :))
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 251
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:08
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: Seba »

Przemo pisze:co do srub to mozna zalozyc "plywajace" czy jakos sie to zwie.. bez przerobek sie nie obejdzie najlepiej wez felge przyloz i se zobaczysz co konkretnie :razz: co do rozmiaru felg to one nie musza byc "oplowskie" i moze miec wiekszy otwor a zalozone takie "pierscienie" na otwory;)
ja sie tam nie znam za bardzo podaj fachowca model i firme felgi albo parametry dokladne i ci powiedza;p
Ale co maja mowic?? 4x108 to nie 4x100 i nie jak ma to pasowac
SPRZEDAM WSZYSTKIE CZESCI Z ESSA 1,8 16V 3 drzwi i CABRIO RDA i RQB

Cabrio RS 2000 ProJect
Mitsubishi Pajero 3,0 181KM
Felicia Pick-Up , Suzuki Bandit 1200
www.tadych-transport.pl
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

NIE wejda po 1 nie ten rozstaw srów po 2 inny otwór centrójacy po 3 za duze :(
16 w Essim to juz maks .Wiem ze jak sie chce i poprzerabia to sie wcisnie 17 ale co do komfortu jadt to raczej go juz nie bedzie :(
mikruss

Post autor: mikruss »

Chce zapodac 16" i wg mnie tez to jest max...
KrecikSzczecin

Post autor: KrecikSzczecin »

Boshhhe.. Felgi z Calibry do ford?? Bleeeeeee... Wrzuc 16 i styka
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 341
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Żory

Post autor: Przemo »

sa gusta i gusciki, moze on lubi duze:D

seba to ze inny roztwa srub to wiem, ale sa sruby(szpilki plywajace) czy jakos tak i je sie zaklada wtedy.. co do otworow centrujacych czy jak tam to nie podal rozmiaru, a moze byc duzy otwor plus "nakladka(pierscien)" centrujacy, nie znam sie na tym ale koles na gieldzie mi tak mowil ze czasem da sie zmontowac tak:P

do essa to bym se 15" wstawil, fajne w norauto widzialem 1000zl komplet.. umm piekne..

ale tak wogole to 20" w betce co jezdzila po moim osiedlu byly przeje***e, normalnie masakra, zajefajne i brak slow by opisac:D
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

możesz nawet złożyć nakrętki tonące :razz: i nie podejdzie, jedyna możliwość to dystanse na zamówienie i przeróbka nadkoli gra nie warta świeczki
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
RaStaDSK

Post autor: RaStaDSK »

Nie chodzi o to że mi 17" sie podobają czy coś.. Mam teraz zwykłe koła 13" i jakoś żyje ;p Po prostu jeżeli np. 15" używane w takim stanie jak on ma 17" są po np. 500zł a on mi 17"!! chce pyknąć za jakieś 400 i do tego te koła sa prawie nowe i nie są oplo'wskie tylko jakieś dokupił. Jedna tylko jest lekko skrzywiona ale każdy wulkanizator to zrobi :) Ale jak nie wejdą to nie wejdą. Nie chce koniecznie 17 do mojego essiego, po prostu była tania okazja i już ;)

Ale mimo wszystko dzięki za wiadkę bo mówił że chyba by pasowały a skoro tak to przynajmniej wiem ze niema co ;)


Pozdrawiam DSK
ODPOWIEDZ