Podświetlenie gniazda popielniczki

Znajdziesz tutaj opisy jak krok po kroku zabrac sie do naprawy jakiegos elementu samochodu oraz jak dokonac modyfikacji w swoim Esim

Moderator: Moderatorzy

Fiszer

Podświetlenie gniazda popielniczki

Post autor: Fiszer »

Witam wszystkich klubowiczów.
Już od dawna zmieniamy kolory podświetlenia wskaźników, zegarów itp. naszych aut. Ja także zmieniałem kolory wskaźników nawiewu, przełączników.
Przyszła też kolej na Gniazdo popielniczki ... Ja zastosowałem oczywiście diody tu 2 sztuki czerwone plus rezystor. Wymiana jest banalnie prosta, wystarczy tylko poradzić sobie z zabezpieczeniem blaszanym, które silnie trzyma całość w swoim gnieździe. Nie obeszło się bez uszkodzenia blaszki.... :) Oczywiście żarówka u mnie była spalona. Zdjęcia przedstawiają rozłożone gniazdo na części a kolejne już całość.
Ostatnie zdjęcie przedstawia "świecenie" w aucie. Niestety tylko tak najlepiej udało mi się wykonać zdjęcie. Zapalniczka jak dla mnie świeci wystarczająco - aby zapewnić oświetlenie całego okręgu należałoby do dać jeszcze 2 sztuki diod.

Udanych przeróbek.
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: MARKKO: Nie 20 Sty, 2008 ]
ewentualne pytania tylko w tym temacie http://siec.no-ip.com/forum/viewtopic.php?t=739
Załączniki
Zmontowane świecące gniazdo
Zmontowane świecące gniazdo
swiecace.jpg (286.96 KiB) Przejrzano 2405 razy
zapalniczka rozłożona i polutowana
zapalniczka rozłożona i polutowana
zmontowane
zmontowane
Zablokowany