Jakie CB Radio i osprzęt ?

Moderator: Moderatorzy

Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

Już wszystko gra i chodzi bardzo ładnie. Co do radia to wyższy model jest dwa razy grubszy co mnie odstraszyła (różnica w cenie 50 złotych także niewiele).
Pokręciłem troche pokretlem i wszystko chodzi az miło :)
Tak jak sprawdzałem to zasięg jest naprawdę bardzo fajny, nawet w mieście.
Szerokości Panowie :D
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

Tfaruk pisze:Co do homologacji to moje radio ma homologację,
jak ja kupiłem swojego UNIDENA 520 rok temu tez miało a teraz podobno zabrali :( wiec na twoje radyjko tez moga zabrac :( QRWA co za kraj :(

MAM na CB około 300-350zł i nie wiem co kupic :( ZEBY QRWA ZA PARE DINI NIE OKAZAŁO SIE ZE JAKIS PAN STWIERDZI ZE JEDNAK UZYWANIE TEGO RADYJKA JEST NIELEGALNE :(
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

pytałem wczoraj diagnostę o to i on sam nie wie jak to jest dokładnie, bo niby jest zakzane ale zabrać Ci go nie mogą. także nic kikt nie wie.
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

TO standart w tym kraju nikt nic nie wie :(
MARKKO

Post autor: MARKKO »

najlepiej by było gdyby tu wypowiedział się Robert chyba że on też nie wie :mrgreen:
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

MARKKO pisze:chyba że on też nie wie
czekamy na info w tej sprawie !!!!!!!! od samego zródła
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Jeżeli zabierają homologację to nie dotyczy to radii które były wyprodukowane przed zabraniem.
Jeśli kupiłeś radio miesiąc temu a homologacja wygasła wczoraj to twoje radio ma nadal homologację.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

Yanek pisze:MAM na CB około 300-350zł i nie wiem co kupic :(
Polecam Ci zestaw, który ja wybrałem - TTi 770 i metrowy Husler.
Ja jestem bardzo zadowolony a i zasięg bardzo przyzwoity. Używam radyjka na dwóch autach, nie ma żadnych problemów.


Co do homologacji to ja też słyszałem, że jeżeli kupiłeś radio z homologacją, to nawet jeżeli później to radio ją straciło to nic ci nie zrobią.

Generalnie dziwna sprawa z tymi homologacjami, ale wydaje mi się, że nie ma się czym przejmować.
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

Ja akurat radia nie znam ale antena Hustler 1m to nic szczególnego lepiej trochę dołożyć bo wiadomo, że na słabiej antenie to nawet super radio dalekiego zasięgu mieć ni e będzie.
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

ja za 320zł kupiłem Alana101 + antenę Lemm Z200 + mocowanie do klapy
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

HEH bardzo sie przyzwyczaiłem Do Unidena 520 i ciagle mam ochote by je z powrotem kupic :) Widze ze nadal je sprzedaja :) i niby maja te homologacje takie mam info od sprzedajacych (ale sprzedajacy zrobi wszystko zeby sprzedac ) ;)
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

a czy ktoś kiedykolwiek słyszał żeby sprawdzali homologację ja mam Unidena i śmigam i się tym nie przejmuję; Yanek kup sobie antenkę taką jak ma Paweł albo coś w tym stylu jak chcesz magnesówkę to ja mogę polecić SIRIO a tym Hustlerem to sobie głowy nie zawracaj
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

dokładnie, to rozwiązanie dla początkujących, a szczerze mówiąc to ludzie, którzy sprzedają graty do CB to też się średnio na tym znają, kolo opowiadał jak poszedł do sklepu i fachowym językiem spytał o coś to sprzedawca się zaczerwienił i zaczął się jąkać i tyle w temacie
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

Ja jestem początkującym użytkownikiem także się na tym nie znam. Ja jestem zadowolony, bo jakość jest bardzo dobra, zasięg wystarczający - koło 8-10 km. Mi to przynajmniej na razie w zupełności wystarcza.
Mercino

Post autor: Mercino »

Uwaga Uwaga!!
CB RADIA niezgodne z wymogami zasadniczymi, w stosunku do których Prezes Urzedu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjną zakazującą rozprowadzania tych wyrobów użytkownikom , konsumentom. Źródło www.uke.gov.pl

Radia CB za które można dostać mandat oraz konfiskatę:

Midland 1001Z
Uniden Pro 510XL
Uniden Pro 520XL
Cobra 19DX IV

Tak więc zastanówcie się bracia co kupujecie, aby nie mieć problemów.
ODPOWIEDZ