jak zamntowac filtr stozkowy w 1,4 dokladny opis :)

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

dangers

jak zamntowac filtr stozkowy w 1,4 dokladny opis :)

Post autor: dangers »

Witam mam ochote sobie zafundowac filtr stozkowy ale tylko ze wzgledu na sound , nie wierze ze to mi da przyrost mocy bo nie da , ale da mi lepszy dzwiek i o to mi chodzi glownie dlatego prosze was specjalistow , albo te osoby co robily juz to o dokladny opis modyfikacji \
Z góry dziekuje ;)
Nanom 1

Post autor: Nanom 1 »

>>> http://siec.no-ip.com/forum/viewtopic.php?t=1918 <<<
tu była podobna sprawa poruszana :)
a to ''wypowiedz''KriSSo, w tym temacie(z linku) strona >>>2<<<
KriSSo pisze:A ja tam filtr stożkowy ogólnie odradzam :). Szczególnie w Escorcie jest kupa :P. Ani to na tym stożku brzmi, ani jedzie. Jedyny Essik, do którego warto stożek założyć, to tylko RS 2000, z uwagi na kolektor o różnej długości kanałów dolotowych. Wtedy to pięknie brzmi. W pozostałych kupa i dno.

Ponadto w większości przypadków przyrost mocy jest równy zero, lub nawet spory spadek.
KriSSo pisze:
no przy stożku to efekt dźwięku może uwydatniać ten kolektor..
Chodzi przede wszystkim o różną długość kanałów dolotowych (taki ma właśnie RS 2000), wtedy rzeczywiście dolot pozbawiiony puszki brzmi niesamowici
Vieczur pisze:ale weź porównaj sobie sportową wkładkę ze zwykłym filtrem..puszka zostaje a dźwięk inny
Porównywane było już dobrych kilkadziesiąt razy i w 98% dźwięk absolutnie się nie zmieniał. W pozostałych 2 % była minimalna zmiana spowodowana różnicą w budowie puszki. Te 2 % stanowiły auta, które miałby bardzo dużą powierzchnię puszki. Wtedy efekt węższej znacznie wkładki sportowej (pozbawionej warstwy tzw przedfiltrującej) pomniejszał efekt tłumienia seryjnej puszki.
Moze ci to pomoże :cool:
pOncz

Post autor: pOncz »

ja mam taki filterek i dodaje on koni :)
a jesli chodzi o montaz to nie jest skaplikowane:)
bardzo proste:)
Pozdrawiam
dangers

Post autor: dangers »

ijaki ksozt takiego filterka i czy zrzeczysice oplaca sie montowac w 1.4 ?
z Gory thx
KriSSo

Post autor: KriSSo »

pOncz pisze:ja mam taki filterek i dodaje on koni
Daj wykresik z hamowni. Z chęcią zerkną ile zyskałeś kuni.
ODPOWIEDZ