pokrętło dmuchawy - zasilanie

Znajdziesz tutaj opisy jak krok po kroku zabrac sie do naprawy jakiegos elementu samochodu oraz jak dokonac modyfikacji w swoim Esim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Nie włączył się wentylator ?
Jeśli tak to normalne w Esach.
Można to przerobić - jeśli chcesz - opis znajdziesz w dziale elektrycznym.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Seta

Post autor: Seta »

jamszoł dzięki za pomoc na całe szczęście okazało sie że u mnie tylko bezpiecznik sie spalił :D Już wsio działa <jupi> :D
szlejk

Post autor: szlejk »

Witam wszystkich. Mam dokladnie taki sam problem z brakiem nadmuchu. Sprawdzilem przełącznik i tam napiecie jest. Na poszybiu tak ja na fotce zapżyczonej z tego tematu http://flashworks.pl/img/DSC01683.jpg tu też na wszystkich 4 stykach jest napięcie. Domyslam sie ze dmuchawa kaput wiec do wymiany czy moze masa gdzies znikła. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

NIE koniecznie - u mnie też było zasilanie na przełączniku - ale jak przyszło obciążenie - to zasilanie padało.
Sprawdź jeszcze raz u siebie zasilanie ale pod obciążeniem. Jeśli zanika gdy załączysz dmuchawę to masz to samo co było u mnie - czyli skrzynka bezpiecznikowa.
Zazwyczaj właśnie ona jest przyczyną awarii dmuchawy.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
emceha

Post autor: emceha »

A kabelek bezpośrednio z bezpieczników na włącznik i po sprawie :P
szlejk

Post autor: szlejk »

Witam. Więc sprawa wygląda tak . Po przekręceniu stacyjki jest zasilanie na środkowym styku przełącznika, kiedy przekręcę przełącznik na 1 bieg napięcie jest na biegu 1,2,3.
Taka sama sytuacja jest na stykach przy dmuchawie. Pod który styk od dmuchawy mam podłączyć + z akumulatora? Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Rozpisałem wszystkie styki na przełączniku - odszukaj odpowiedni post
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
szlejk

Post autor: szlejk »

Witam. Więc wymiana dmuchawy i wszystko pieknie chodzi. Pozdrawiam i dziekuje
askpc

Post autor: askpc »

Koyot pisze:No i wiadomo już o co chodzilo, otóż silnik dmuchawy umarł śmiercią naturalną :cry: tzn. nic nie wskazuje ze dostałą sie woda albo inna cholera.
Kupiłem na szrocie silnik dmuchawy z essiego '97 TD , tylko że tam były troche inne plastiki to wymieniłem jedynie sam slniczek z łopatkami wirnika i wstawiłem w moją obudowe i teraz gra muzyka :mrgreen:
ja tylko dodam iz pomimo zapodania napiecia bezposrednio na dmuchawe nic sie nie dzieje to czesto padaja szczotki na wirniku.wymiany wirnika przy escorcie z klima jest ciut skomplikowana ale mozliwa w 1 h,jest to mozliwe bez rozczelnainia klimy.
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

Przerabiałem ten problem z brakiem dmuchawy kilka dni temu. Można sprawdzić na kilka sposobów. Pierwszy to wyciąganie pokrętła i zapodanie plusa z aku ale niestety bez zmian...
Drugi sposób to Jamszoła metoda, przy skrzynce widzę obcy kabelek i bezpiecznik czyli ktoś zrobił obejście :mrgreen: Kabelki z taśmą przepalone i bezpiecznik ukruszył sie... Plus ściągnęto z przekaźnika blokady kierownicy (R1). Po wymianie dmuchawa zaczeła chodzić... ;-)
Załączniki
IMG_3771.jpg
IMG_3767.jpg
Zablokowany