Zmiana koloru podswietlenia zegarów od gory

Znajdziesz tutaj opisy jak krok po kroku zabrac sie do naprawy jakiegos elementu samochodu oraz jak dokonac modyfikacji w swoim Esim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

ale wali po oczach=)
Awatar użytkownika
morgon
Posty: 802
Rejestracja: 20 cze 2007, 21:33
Lokalizacja: Buczkowice

Post autor: morgon »

Kurcze fajnie to wygląda ale czy w nocy nie oświetla Ci to przypadkiem całej kabiny?
fryszard

Post autor: fryszard »

nie jest dobrze, idzie sie przyzwyczaic:) troche to wina aparatu w rzeczywistoscie swiatło nie jest takie jasne, jest koloru ciemno niebieskiego i nie meczy oczu.
Awatar użytkownika
morgon
Posty: 802
Rejestracja: 20 cze 2007, 21:33
Lokalizacja: Buczkowice

Post autor: morgon »

To też muszę nad czymś takim pomyśleć :smile:
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

generalni polecam do tego celu niebieskie diody.
LNOWAK1986

Post autor: LNOWAK1986 »

To może i ja dołączę …

Po pierwsze można zakupić diody które same zmieniają kolor. Nie potrzeba żadnych sterowników. Podłącza się jak zwykłą diodę. Cena około 5 –7 zł/szt. Wada brak możliwości zmiany szybkości przejść

GonzoG – projekt całkiem fajny ale lepiej było by to zrobić z wykorzystaniem przetworników C/A po 1 na kolor, ewentualnie multipleksować diody i wykorzystać 1 przetwornik ( nie musi być scalony, kilka rezystorów dołączonych do portów wystarczy). Można też zrobić to wykorzystując PWM chyba było by to najlepsze rozwiązanie. Jakiś AVR + 3 tranzystorki,

Skoro myślimy już o zaprzęgnięciu mikroprocesora – można by nim mierzyć obroty silnika i i zmieniać proporcjonalnie jasność diod. Ale to już raczej bajerek dla „hardkorowców”

Nie lubię takich błyskotek w aucie dlatego ja pozostanę przy standardowym podświetlaniu… przynajmniej wewnątrz.


Heh własnie zobaczyęm że tamat ma już rok :mrgreen: Szybki jestem co nie ??
neon4u

Post autor: neon4u »

fryszard możesz umieścić foty jak to wygląda przy świetle dziennym!!
P.S : SUPER EFEKT!!!!!!!!!!!!!!!
Pełen podziw i respekt :mrgreen:
GonzoG

Post autor: GonzoG »

LNOWAK1986
1) Dioda sama zmieniająca kolor, to najgorszy pomysł. Tu nie chodzi o to, aby samo zmieniało kolor, ale o to, aby móc ustawić sobie samemu dowolny kolor.

2) w schemacie jest przetwornik A/C poczwórny, znacznie zmniejsza to wykorzystanie ilości portów w kontrolerze i upraszcza druk. Mimo już maksymalnie zminimalizowanej wersji (jeśli chodzi o ścieżki i układy) to za płytkę (a w zasadzie 2, aby łatwiej można było montować) musiałbym dać ok 150 - 200 zł. Dlatego też projek umarł do czasu, aż będę miał zbędną kase.

3) Co do rezystorów podłączonych do portów, to nic nie da, a to z powodu zbyt dużego poboru prądu przez diody. Maksymalny prąd na wyjściu z AVR to ok 15-20mA, a to nie wystarczy nawet na jedną diodę (ok 30mA).

4)Co do AVR, to właśnie jest ATMega. Wstępną wersję programu też już mam, ale nie chciało mi się do niego wklepywać wszystkich wyjątków, jakie mogą wystąpić. I tak napisanie obsługi enkodera i sterowanie wyjściami zajęło mi ponad 2 miesiące.
lucjan

Post autor: lucjan »

jeżeli chodzi o podświetlenie pokręteł to moja propozycja wygląda tak
Załączniki
STA60754.JPG
STA60754.JPG (996.42 KiB) Przejrzano 5790 razy
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

lol :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
gwiezdne wojny wysiagają
ale podoba mi się, choć wole to co ja zrobiłem http://siec.no-ip.com/forum/viewtopic.php?t=3895
lucjan

Post autor: lucjan »

a tak w dzień
Załączniki
STA60753.JPG
STA60753.JPG (986.24 KiB) Przejrzano 5782 razy
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

generalnie bardzo fajnie ja idę wymyśleć podświetlenie pokrętła wysokości świateł
lucjan

Post autor: lucjan »

dołożę jeszcze zegary ,sporo się z nimi namęczyłem
Załączniki
STA60755.JPG
STA60755.JPG (1016.17 KiB) Przejrzano 5782 razy
neon4u

Post autor: neon4u »

lucjan zegary masz identycznie jak ja :mrgreen: . ja mam listwę flux i zalutowana jest do oryginalnych miejsc żarówek :mrgreen: Powiedz jak zrobiłeś te pokrętełka?? Czekam :razz:
lucjan

Post autor: lucjan »

na pierwszej stronie tego tematu jest zdjęcie deski bez pokręteł,wziąłem ostry nożyk i wyciąłem ten plastik wokoło pokrętła,jak go zaczniesz drapać to fajnie schodzi,tylko musisz go równo naciąć na całym obwodzie i gotowe,ja to robiłem kilka razynajpierw naciąłem na obwodzie samego zielonego żeby sprawdzić co się stanie (jakby co to pokrętło by to przykryło )a potem wyżej i wyszło super ,bo nie razi w oczy,aha i 3 diody zamiast żarówek wystarczająco
włożyłem też diody w przyciski tylko niemam jeszcze fotki
Ostatnio zmieniony 17 sie 2007, 21:54 przez lucjan, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany