HELP ! Nie odpala 1,8 D !

Moderator: Moderatorzy

ireczek111

HELP ! Nie odpala 1,8 D !

Post autor: ireczek111 »

Panowie pomocy 1,8 D 1991 rok nie chce zapalać świece wymiwnione, wtryski też założony zawór odcinający powrót paliwa samochód w garazu i nie chce zapalac co jest czy ktos miał podobny przypadek ? przebieg essiego 300 tyś km
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3470
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

ireczek111 tu od paru dni większość ma te same problemy :( , a co robić?
pewnie czekać do wiosny :twisted:
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

A jak wcześniej palił :?: normalnie czy już były wcześniej problemiki :?:
ireczek111

Post autor: ireczek111 »

Panowie no wiem że Diesel to przy -25 C każdy może mieć problem Panowie Essi nie jest mój ja mam 1,6 16v i nawet przy takiej temperaturze zapala że aż miło ale kolega ma problem z DSieslem tak przy -5 C nie chce palic samochód ma od nowego i wcześniej nie było problema a VITOLD (Vito 108 CDI ) stoi obok przed garażem i wszystko gra :)
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

Słaby akumulator + zgęstniały olej zapewne mineralny skutecznie potrafi utrudnić uruchomienie śilnika diesla a do tego kiepskie paliwo + nie wymieniony filtr paliwa i jak te wszystkie żeczy sie razem zbiorą to lipa z odpaleniem :evil:
Dziwne że autko stoi w garazu i nie pali jaka tam jest temp :?:
ireczek111

Post autor: ireczek111 »

Aku na pewno ok może faktycznie olej ale coś mi sie nie chce wierzyć no garażyk nie jest ogrzewany ale jak wcześniej już pisałem przy -5 raz odpalal raz nie jak mu sie zachciało
ireczek111

Post autor: ireczek111 »

Yanek z łodzi my się znamy tak mnie pozdrawiasz przy każdej okazji? Pozdrowionka;)
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

Ireczek co do tych pozdrowień to taka funkcja Forum i każdy kto wchodzi to widzi pozdrowionka

To faktycznie dziwne -5 to nie taka niska temp diesla mam od niedawna i niewiele moge CI pomuć :(

MóJ stoi od Niedzieli :twisted: W sobote zapalił super a jak poszedłem w Niedziele to nie zapalił nawet z kabli rozruchowych :twisted: A dotąd palił całkiem nieżle :wink:
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3470
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

A ja rano zabieram ze sobą do garażu Qnia czyli "Poloneza 1500" i musi odpalić.
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

jA W CZWARTEK PRóBUJE PONOWNIE Z KABLI OD ESSIEGO 1.6 16V BRACIAKA :D
I JAK ESSI ESSIEMU NIE POMOŻE TO BĘDZIE LIPA :(
Vieczur

Post autor: Vieczur »

ireczek111 a powiedz mi jak sie sprawuja Twoje swiece ?? Hehe...wyeksploatowane swiece rowniez potrafia przysporzyc sporo problemow z rozruchem...wykrec jedna i sprawdz czy nie sa wypalone lub zbyt mocno przykryte nagarem ;)
patol

Post autor: patol »

racja wszytko trzeba sprawdzic ,miałem taki sam problem ale wymieniłem filtr paliwa ,swiece ,nie tankuje byle gdzie i jest lepiej cchociaż bateria chyba pada bo odpala na resztkach pradu ale jak wezme na noc do domu to jest git.ostatnio zatankowałem na takim małym cpn i nie chciał palić.
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

JA TYLKO SHELL :P
MARKKO

Post autor: MARKKO »

Ja tankuje tylko i wyłącznie na BP i raz zatankowałem na stacji tesco ale dlatego ze sie z ceną zajebali i była bajecznie tania
patol

Post autor: patol »

no ja dzisiaj pierwszy raz na bp tankowałem zobaczymy z rana jak odpali chyba dobrze bo i mrozik zelżał
ODPOWIEDZ