PODGRZEWANY SPRYSKIWACZ PRZEDNIEJ SZYBY

Znajdziesz tutaj opisy jak krok po kroku zabrac sie do naprawy jakiegos elementu samochodu oraz jak dokonac modyfikacji w swoim Esim

Moderator: Moderatorzy

Vieczur

PODGRZEWANY SPRYSKIWACZ PRZEDNIEJ SZYBY

Post autor: Vieczur »

W tym temacie chciałbym przedstawić Wam jak w bardzo prosty i przede wszystkim tani sposób można zrobić podgrzewany spryskiwacz przedniej szyby. A więc:

1. Kupujecie 3-6 metrów wężyka do spryskiwaczy (niby dużo tych metrów ale zobaczycie że będzie w sam raz, najpierw miałem 3 metry ale było niezbyt dobrze więc dałem 6 metrów), koszt: około 1 zł za metr

2. Kupujecie również złączkę do rurek od spryskiwacza (taki sobie dwójniczek, jest dostępny w każdym sklepie motoryzacyjnym), koszt: 2 zł

3. Jak zakupy zrobione to zabieracie się za robotę :) Odczepiacie wężyk od spryskiwacza przedniej szyby z pompy wody na dole przy zbiorniczku i zaczepiacie w jego miejsce nowy wężyk

4. Następnie ciągniecie go w górę przez silnik i owijacie wokół rur bądź węży które podczas pracy silnika robią się gorące (najlepiej po przejażdżce samochodem otworzyć machę i wybrać najlepsze miejsca...UWAŻAĆ NA POPARZENIA !! :)), pamiętajcie też oczywiście o estetyce utworzonych spirali

5. Na koniec pozostaje tylko złączenie końcówki tego wężyka za pomocą złączki z tym którego odczepialiśmy od pompy na samym początku

6. Pamiętajcie by posprawdzać czy nigdzie się wężyk nie zakleszczył bo wtedy nici ze spryskiwania :D , no i oczywiście uważajcie by złączka nie stykała się nigdzie z niczym gorącym (jedną już stopiłem bo są z kiepskiego plastiku)

I oto koniec całej roboty. Zalejcie tylko zbiornik wodą, przejedźcie się autem i sprawdźcie potem jaką temperaturę uzyskuje teraz ona w Waszych spryskiwaczach, zapewniam że utrzymanie czystości przedniej szyby jesienią czy zimą będzie teraz o wiele łatwiejsze :wink: Jak ktoś ma jeszcze ochotę to może sobie jeszcze tylną szybkę zrobić :wink: Także życzę miłej pracy z co najważniejsze...wydatkiem rzędu 10 zł lub nawet mniej :lol: 8) A oto foteczki ukazujące jak cała sprawa wygląda, to ten jasno-błękitny wężyk owinięty na dwóch rurach ;)
Załączniki
DSC02280.JPG
DSC02280.JPG (84.52 KiB) Przejrzano 4335 razy
DSC02277.JPG
DSC02277.JPG (91.36 KiB) Przejrzano 4335 razy
Ostatnio zmieniony 09 gru 2005, 15:56 przez Vieczur, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany