Strona 1 z 1

Czy da się bardziej rozebrać Silniczek krokowy.

: 18 wrz 2013, 17:31
autor: Kalix
Witam, powoli zająłem się neutralizowaniem problemu gaśnięcia w swoim escrocie cabrio. Zacząłem od przeczyszczenia krokowca i zacząłem go rozebrać. Zdjęcia przedstawiają do którego momentu doszedłem, czy da się bardziej? przeczyściłem go trochę z tej hmmm sadzy? ale boję się bardziej go rozbierać żeby nic nie uszkodzić. Po złożeniu niestety dalej gaśnie, więc będę musiał albo rozebrać go bardziej i doczyścić albo szukać dalej. Tak nawiasem czy ten silnik (1.6 EFI 8v) ma przepływomierz? czytałem, że może też mieć wpływ ale nie mogę go znaleźć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

: 18 wrz 2013, 17:40
autor: Yagr
Kalix, To max co mozna zrobić z tym zaworem bocznikowym mylnie nazywanym "silnikiem krokowym". Możesz przepłukać naftą czy benzyna same kanały ale ceweczki nie rozbierzesz tak aby złożysz bezproblemowo. Możesz poszukać innej cewki z podobnego zaworu bocznikowego - jak tylko cewka jest do kształtki mocowana dwoma śrubami to powinien spasować.
W tym silniku nie ma MAF'a - jest za to MAP Sensor - to czarne pudełko mocowane w komorze silnikowej do obudowy prawej kolumny kierowniczej. Wychodzi z niego wężyk oraz kabelek z wtyczką.
Skoro nie jesteś pewien czy to zawór bocznikowy to zrób test błędów diodą.

: 18 wrz 2013, 17:53
autor: Kalix
Dzięki wielkie, teraz tylko będę musiał poszukać jak to zrobić:)