sprężarka klimy - podłączenie

Moderator: Moderatorzy

Macgyver

Post autor: Macgyver »

najlepiej włącz klime wyciągnij wtyczke od zabezpieczenia ciśnieniowego następnie kawałkiem przewodu zwieraj przewody wtyczki tego samego koloru i słuchaj czy klika Ci przekażnik(jedna para załańcza wentylator druga para przewodów zabezpieczenia sprężarki).Jeżeli klika znajdz kolor przewodu.jeżeli nic nie klika sprawdz bezpiecznik ,czy masz wogule przekażnuik R 10 (może ktoś zdemontował) czujnik przeciwzamrożeniowy (czy ma przejscie
znajduje sie między akumulatorem a kanałem klimatuzacji na podszybiu)
Awatar użytkownika
majbiker
Posty: 518
Rejestracja: 16 maja 2005, 21:36
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: majbiker »

znalazłem DWIE wolne wtyczki:
1-sza[damska płaska , otwierana przyciskiem od góry;
podłączona jest do kablli o kolorach (fioletowożółtym) i (czarnym)]
2-ga[ zostały tylko na końcu przewodów pkrągłe bolce, kolory to (fioletowożółty) i (czarrny)

Fioletowżółte kable biegną gdzieś do kabiny zaś czarne są połączone z nadwoziem
W obu wtyczkach pojawia się napięcie 13.4V gdy włączam w kabinie klimę , gdy rozłanczam wtyczkę przy czujniku ciśnienia napięcie ginie , to samo gdy rozłanczam wtyczkę tego czujnika co jest między akumulatorem a parownikiem w podszybiu.

Czujnik ciśnienia ma kolory:
czarny
------------>na fiolet
beązowy

czarnożołty
------------>fioletowoniebieskim
czarnobrązowy


Czujnik w podszybiu obo kakumulatora :
ze skrzynki gdzie jest parownik- wychodzą 2 czarne przewody- wchodzą do czujnika i wychodzą: 4 sztuki i za wtyczką zmieniają kolory :
czarny-------------------------->czarny
czarnożółty-------------------->fioletowy
brązowy----------------------->fioletowoniebieski
brązowoczarny--------------->fioletowożołty
BEZPIECZNIKA klimatyzacji nie potrafiłem zlokalizować!!
Czy te dwa przewody które znalazłem pod filtrem powietrza dopowiadają przewodowi który zasila sprężarkę !!!
Macgyver

Post autor: Macgyver »

ja mam inne kolory ale jeżeli po włączeniu klimy pojawia Ci sie na nicz napięcie to jest to bo miejsce kostek jest odpowiednie
Awatar użytkownika
majbiker
Posty: 518
Rejestracja: 16 maja 2005, 21:36
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: majbiker »

Mam jeszcze jedno pytanie :
czy gdzieś jest filtr w układzie - filtr który oczyszcza powietrze zaciągane przez dmuchaeę .
Ja trafiłem do takich (mechaników) że gdy zmieniali silnik dmuchawy musieli spuścić czynnik z klimy o czym nigdy nie powiedzieli , a wręcz temu zaprzeczyli i żęby było śmieszniej nie dali podkładki pod opudowe dmuchawy i teraz woda leje się do wewnątrz auta !!
A ,,w auto klimie ,, to tylko nabili za 240 zł. a, i jeszcze psiknoł sobie jakieś pianki na dłoń i usiłował włożyć ten specifik do obudowy dmuchawy z marnym skutkiem .- psiknięcie 40 zł.
I PO CAŁYM SERWISOWANIU!!!!!!
-- nie było przewodów do sprężarki , a gość powiedział kasująć ,, śmiga jak żadna inna,,!

O czym trzeba pamiętać i co trzeba wymieniać aby ten układ funkcjonował ?
Macgyver

Post autor: Macgyver »

Orginalnie w fordzie niema filtra ale możesz sobie sam wstawić (zalecane )na podszybiu jest wąska klapka jak ją odkręcisz będziesz widział parownik tam możesz wstawić filtr.a ta piana w spraju to jest płyn bakteriobójczy (zapachowy)co jakiś czas powinno sie psiknąć aby uniknąć nieświeżego zapachu oraz bakterii.Ja osobiście napełniam klime za 100.
Awatar użytkownika
majbiker
Posty: 518
Rejestracja: 16 maja 2005, 21:36
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: majbiker »

BZRDZO DZĘKUJE!!
za pomoc w reperacji klimy , poświęciłeś bardzo wiele czasu na mój problem .
Posiadasz bardzo fachową wiedze w tym temacie !
Jeszcze rzaz wielkie dzięki !!!!

majbiker.
Macgyver

Post autor: Macgyver »

od 94 robie przy chłodnictwie-klimatyzacji(serwis)samochodówke od roku tak że dopiero sie ucze.Aza pomoc niema za co od tego jest forum
Awatar użytkownika
majbiker
Posty: 518
Rejestracja: 16 maja 2005, 21:36
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: majbiker »

Czy to normalne żę rura którą ,, płynie ,, freon njet bardzo mocno zimna --oszroniona dość sporo a ta cienka którą wraca freon jest bardzo gorąca ???? KLIMA nie bardzo chłodzi kabinę , może w pierwsze parenaście minut jest dość chłodne powietrze ale z czasem przestaje dmuchać zimnem !! ??
TO NORMALNE ??
Macgyver

Post autor: Macgyver »

Dostałem twoją wiadomosc sory że nie odpisywałem ale sie spózniłeś 30 lipca wyjechałem na wakacje i dopiero wróciłem(byłem w twoich stronach Sarbinowie)A co do klimy jeżeli jest tak jak opisujesz tzn że rura gazowa Ci zamarza to masz uszkodzony termostat przeciwzamrożeniowy(znajduje sie on na podszybiu po lewej stronie obok akumulatora taka czarne pudełeczko z którego wychodzą przewody dwa wchodzą do komory wentylacyjnej to jest czujnik a dwa idą wszereg ze sprzęgłem spręrzarki)czujnik ten powoduje wyłączenie sprężarki jeżeli zejdzie za nisko ciśnienie freonu (mówiąc po ludzku jeżeli zaczyna zamarzać parownik włancza sie spreżarka a jak wentylator przedmucha (rozmrozi)włancza sie spreżarka )spróbój włączyć klime na maksymalnym wentylatorze ale bez gaz zobacz czy cały czas leci Ci zimne powietrze.I jeszcze jedno jeżeli masz zamrorzoną rure powrotnąto sprawdz czy nie dmucza Ci słabiej wentylator w kabinie bo jeżeli jest uszkodzony czujnik przeciwzamrorzeniowy to będzie zamarznięty parownik i słabiej dmucza wentylator
Awatar użytkownika
majbiker
Posty: 518
Rejestracja: 16 maja 2005, 21:36
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: majbiker »

dzięki za odpowiedz !!!
jak wczasy zmokłeś ????
kurcze jutro popatrze na klime , dziś nadal ,, praży deszczykiem,, !!
Macgyver

Post autor: Macgyver »

troche zmokłekłem ale wypoczełem dogrzewałem sie zimnym browcem
Marcin

Post autor: Marcin »

Cześć
Panowie macie na zbyciu taką sprezarke?
Jesli tak to jaka jej moc i cena?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
majbiker
Posty: 518
Rejestracja: 16 maja 2005, 21:36
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: majbiker »

nowa napewno od 1TYŚ I WIĘCEJ - używki nigdzie nie spotkałem może wie coś na ten temat MACGYWER !!---> to wybitny fachowiec z tej dziedziny !

P.S
nie zaglądałem do klimy bo leje a musze ją rozszczelnić bo zle wsadzili to całe pudło ( pewnie uszczelki nie dali ) i woda leje się do kabiny- mam bajorki w aucie , ale poczekam na jakis słoneczny dzień !!
Macgyver

Post autor: Macgyver »

nowa sprężarka (nie orginalna SANDEM)kosztuje około 1000 NETTO po upustach a używana od 400 do 600 tylko kwestia czy sprawna .Ostatnio kupowałem i dałem 450 bo moja sie rozszczelniła na obudowie a że wyjeżdżałem na wakacje i niemiałem czasu naprawiać to kupiłem drugą
Marcin

Post autor: Marcin »

Witam

Czegos tu nie rozumiem?.
A jaka to sprezarka ?
- mechaniczna czy elektryczna?
ODPOWIEDZ