Strona 1 z 1

Białe Zegary - licznik Escort MK7 (98) 1.8 TD 70km

: 06 cze 2012, 14:03
autor: xandu
Witam
Zacznę od tego że jeżdżę escortem 1.8 TD (bez intercoolera) z 98 Roku, parę dni temu naszła mnie ochota na wymianę licznika na wersję z białymi zegarami, zakupiłem wersję z 95 roku też do diesla i myślałem że wszystko będzie grało od pierwszego przekręcenia kluczyka, lecz obrotomierz niedziała zupełne 0 wskazań. Moja elektronika z licznika trochę się różni od tych co kupiłem, próbowałem przekładać obrotomierz do 2giej elektroniki lecz to nic nie dawało. oznaczenie na kupionym to 95AB-CA(dodatkowo posiada literkę D nad wskazówką) a oryginalnego czarnego 96FC-CA Moje pytanie to czy da się jakoś pomodzić aby to wszystko zaczęło działać bez kupowania następnego kompletu?
Chciałem przelutować ten element obrotomierza za jego płytką elektroniczną lecz niemogę rozpuścić lutów, najpewniej moja lutownica jest zbyt stara ale i tak niemam pewności czy to pomoże bo moja oryginalna wskazówka trochę inaczej działa gdy ruszam ją palcem tzn moja opada wolno a ta z białego natychmiastowo i domyślam się że tam może być jakaś różnica . Myślałem też nad wyciągnięciem wskazówki ale zupełnie mi to nie idzie, próbowałem widelcem lecz używam już takiej siły że boję się iż coś zepsuje i wtedy zupełnie się nienada. Doradźcie mi coś bo trochę kijowo wyglądają biały prędkościomierz i wskaźniki z czarnym obrotomierzem obok a niestety zakochałem się w tym zielonym kolorze odbijanym przez białe tarcze, zwłaszcza w nocy.

PS: Jeszcze jedno pytanie, czy wskazówka paliwa po operacji zmiany licznika może coś przekłamywać? zastanawiam się czy pokazuje prawidłowo paliwo bo standardowo powinienem mieć już rezerwę a jeszcze jej niemam, pozatym jej zasada działania też jest jakaś trochę inna tzn jest bardziej podatna na przechyły samochodu i szybciej zmienia położenie od tej oryginalnej z czarnych zegarów.

: 06 cze 2012, 16:02
autor: WieSiu
odlutuj cala plytke z tylu obrotomierza i przeloz ja do tych bialych zegarow, tylko nie przesadzaj z dlugoscia grzania,bo mozesz cos upalic. Bez odsysacza latwo Ci to nie pojdzie.

A co do wskaznika paliwa,to co zegary,to troszke inaczej ta wskazowka sie rusza. Jak ktos nie ruszal wskazowki to raczej powinny podobnie pokazywac.

: 10 cze 2012, 08:46
autor: xandu
Ok w końcu się udało odlutować tą płytkę, musiałem zanieść do specjalisty obrotomierz już założony efekt jest spoko