Światła cofania nie świecą

Moderator: Moderatorzy

chudy-88

Światła cofania nie świecą

Post autor: chudy-88 »

Witam

Mam problem z światłami cofania.Po odłączeniu wtyczki od czujnika który jest w skrzyni, i po po ponownym podłączeniu światła nie świecą. Bezpieczniki są dobre co to może być??
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

chudy-88, jak reszta swiateł z tyłu?
jak żarówki?
jeśli to co wyżej ok, zewrzyj piny we wtyczce czujnika i patrz czy zaświecą- jak nie to czujnik
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
chudy-88

Post autor: chudy-88 »

żarówki są sprawne,dziwne by to było żeby po odłączeniu i ponownym podłączeniu czujnik sie zepsuł.
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

ach... czyli wcześniej było ok..
odepnij wyczyść zobaczy czy kable we wtyczce ok podepnij
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
chudy-88

Post autor: chudy-88 »

jutro to sprawdzę jak będzie jasno.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

jarekezg pisze:jeśli to co wyżej ok, zewrzyj piny we wtyczce czujnika i patrz czy zaświecą- jak nie to czujnik
chudy-88 pisze:dziwne by to było żeby po odłączeniu i ponownym podłączeniu czujnik sie zepsuł.
chudy-88 pisze:Po odłączeniu wtyczki od czujnika który jest w skrzyni, i po po ponownym podłączeniu światła nie świecą.
Masz odłączyć wtyczkę od czujnika cofania - połączyć w tej wtyczce na krótko oba piny ze sobą ( na przekręconej stacyjce ) - światła mają zaświecić .
Jeśli zaświecą - sprawdź czujnik
Ostatnio zmieniony 23 lis 2011, 19:04 przez Jamszoł, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
chudy-88

Post autor: chudy-88 »

ja to chyba żle rozumiem albo ty Jamszoł żle piszesz.Bo jak odłącze wtyczkę i połącze te dwa piny na krótko,i światła się nie zaświecą to mam sprawdzić czujnik?? Prędzej bym powiedział że bezpiecznik od świateł cofania,albo coś innego, bo napewno nie czujnik jak on jest odłączony,i sprawdzam omijając ten czujnik czy światła świeca.
kris

Post autor: kris »

chudy-88 pisze:Bo jak odłącze wtyczkę i połącze te dwa piny na krótko,i światła się nie zaświecą to mam sprawdzić czujnik??
dokładnie tak.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

chudy-88 pisze:ja to chyba żle rozumiem albo ty Jamszoł żle piszesz.Bo jak odłącze wtyczkę i połącze te dwa piny na krótko,i światła się nie zaświecą to mam sprawdzić czujnik?? Prędzej bym powiedział że bezpiecznik od świateł cofania,albo coś innego, bo napewno nie czujnik jak on jest odłączony,i sprawdzam omijając ten czujnik czy światła świeca.
źle rozumiesz - jeśli po zmostkowaniu pinów na odpiętej wtyczce światło się zapala to znaczy że cała instalacja włącznie z bezpiecznikami jest sprawna więc drogą eliminacji wskazuje to na czujnik. Dokładnie taka samą metodą sprawdza się termowłącznik wentylatora.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

Jamszoł pisze:Jeśli nie zaświecą - sprawdź czujnik
Yagr, właśnie... tu Jurek się machnął jeśli ZAŚWIECĄ to czujnik padł
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

jarekezg, fakt.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
chudy-88

Post autor: chudy-88 »

jednak czujnik sie zepsuł.Po zmostkowaniu pinów światła zaświeciły się. Troche jestem tym zdziwiony że po odłączeniu i ponownym podłączeniu czujnik padł,ale mówi sie trudno.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

chudy-88, spróbuj jeszcze raz podpiąć, może na kostce czujnika coś nie kontaktowało.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
chudy-88

Post autor: chudy-88 »

próbowałem ale nic to niedało.jakim kluczem on jest przykręcony??Wyleci mi olej jak go odkręce??
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

chudy-88 pisze:Wyleci mi olej jak go odkręce??
Trochę tak - ale wystarczy nawet jakaś szmata i raczej nie wyleci

Rzeczywiście - machnąłem się z pisaniem o tym czujniku - przepraszam za wprowadzenie w błąd
A u góry poprawiłem co by ktoś inny nie główkował o co autorowi chodziło :mrgreen:

Chudy - piszesz , że się dziwisz , że wytargałeś wtyczkę i od tego się popsuł
Ja z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem co innego - przestały świecić światełka - wytargałeś wtyczkę i ją podłączyłeś z powrotem - - czujnik już był walnięty
Chyba , że tą wtyczkę wyciągnąłeś tak sobie bo chciałeś sprawdzić czy wyjdzie ?
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
ODPOWIEDZ