oświetlenie zegarów w mkIV

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

AK47

oświetlenie zegarów w mkIV

Post autor: AK47 »

Witam!
Czy ktoś z szanownych kolegów bawił się w zamianę żarówek oświetlających zegary na diody led?Bardzo bym prosił o pomoc techniczną tj.: jakie diody(interesuje mnie soczysta zieleń)-średnica;ile ich ma być i jak rozwiązać mocowanie,żeby oświetlenie było równomierne.Czy diody sprzedawane na allegro jako hiperjasne nie będą zbyt jasne?Dzięki za ew. porady.:DDodam jeszcze ,że chodzi o mkIV bez obrotomierza.
Yukas

Post autor: Yukas »

Ja także mam MKIV i troche się boje montować ledki do zegarów, bo jak wiadomo to świecą one punktowo.
Mam założone ledki w postojach i świecą punktowo, ale ładnie się prezentują bo klosz lampy robi pryzmat :wink:
ejs-suwalki

Post autor: ejs-suwalki »

ledki ---- zpiłuj czubek, zszlifuj papierem to światło Ci sie rozproszy
AK47

Post autor: AK47 »

no dobra ,ale jakich użyć?Wybór jest raczej duży:czy lepiej dać więcej ledów o małej średnicy(np.3 albo 5 mm)czy może w miejsce żarówek wstawić duże-o śr 10mm-i odpowiednio je spiłować i zmatować?Widziałem na allegro ledy zielone 10mm śr. na 12V-czyli odpada mieszanie z rezystorami.Pytam,bo chcę oszczędzić sobie kosztów eksperymentowania,a jak sądzę wiele osób zmieniało już oświetlenie zegarków,a co za tym idzie- mają w tym doświadczenie.
ORION

Post autor: ORION »

Ja wstawiłem ledy 5 niebieskie końcówki zmatowiłem papierem ściernym. Jak dla mnie to dobrze to wyszło z tym że u mnie to podświetlenie jest od góry.
AK47

Post autor: AK47 »

Ja mam w swoim podświetlenie od środka,tak że oświetlane są tylko tarcze zegarów a nie cała tablica,z tym że tarcze są oświetlane a nie podświetlane.Mam 6 żarówek oświetlających zegarki,a wewnątrz są niebieskie plastikowe bańki ,dzięki którym robi się zielono.Kolor jest mdły dlatego chcę wpakować tam diody zielone.Właśnie kupiłem superjasne ledy flux o kącie świecenia 100 st.(na allegro).Zobaczymy jakie będą efekty...

[ Dodano: Nie 22 Maj, 2005 ]
Noooooo....efekt jest zaje.....!!!To się nazywa zieleń,a nie jakieś mdłe zielonkawo-żółtawe ohydztwo!Polecam diody super flux na allegro 1,9 za sztukę.W oprawki żarówek wpakowałem te ledy i jeszcze dodatkowo 4 rozłożyłem wokół zegarów.Bańki zmatowałem .Tych niebieskich bąbli nie wyrzucałem,a diody zamontowane poza oprawkami pomalowałem białą modelarską farbą akrylową(1 warstwa).Wpakuję jeszcze po dwie diody białe do ośw. licznika dziennego i przebiegu,ale muszę się najpierw zaopatrzyć w 3mm ,bo 5 są troczę za duże.
ODPOWIEDZ