wycie silnika podczas jazdy

Moderator: Moderatorzy

beti30780426

Post autor: beti30780426 »

to też pisałam papierów potwierdzających naprawy nie mam tyle co ma to świadków że zawsze moje auto tam robiłam i fakt że ono nadal tam stoi na ich terenie i rozgrzebane,prosiłam nie raz o rachunek i do tej pory nic i wiecie co mój malutki stoi tam już dwa miechy z hakiem
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12724
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

Na początek podjedź do warsztatu i powiedz im co masz zamiar zrobić czyli oddać sprawe do urzędu i zagrozić że oddasz sprawę do sądu. Auto było robione u nich i zostało źle zrobione, oddane do poprawki i w ogóle nie jeździ więc jest podstawa do reklamacji. Nie wiem czy tym też nie zajmuje się PIH http://4all.nazwa.pl/konsument/pih.htm
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

W przypadku, gdy Serwis nie chce wystawić rachunku za wykonaną usługę w momencie, gdy samochód nadal jest u nich itd - atakuj natychmiast Urząd Skarbowy - Wydział Kontroli Skarbowej i wytłumacz cały przebieg sprawy. Ewentualnie napisz pismo, ze prosisz o natychmiastową kontrolę w/w placówki gdyż zachodzi uzasadnione podejrzenie popełniania przestępstw karno-skarbowych w cyklu ciągłym.

Żałuję, że nie mieszkam bliżej bo lubię niszczyć takie firmy :) Prawnie rzecz jasna...

[ Dodano: Pon 12 Lip, 2010 ]
kupiec pisze:Na początek podjedź do warsztatu i powiedz im co masz zamiar zrobić czyli oddać sprawe do urzędu i zagrozić że oddasz sprawę do sądu. Auto było robione u nich i zostało źle zrobione, oddane do poprawki i w ogóle nie jeździ więc jest podstawa do reklamacji. Nie wiem czy tym też nie zajmuje się PIH http://4all.nazwa.pl/konsument/pih.htm
Irku, w tym momencie US będzie szybszy. W ich mieście na bank nie ma Policji Skarbowej, ale jak się uprze to sprawę rachunków itd załatwi w 1-2 dni.
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12724
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

Uriel75 ma racje ze skarbowym, rachunki muszą dać. Tym też możesz zagrozić.
Zamiast się sądzić taniej im będzie kupić i założyć "nowy" silnik.
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Według przepisów skarbowych - każdy podmiot gospodarczy MUSI wystawić rachunek w terminie nieprzekraczalnym 7 dni od daty wykonania czynności (w tym momencie naprawy).

Musisz dokładniej opisać, z datami co i jak się dzieje skoro 2 miesiące masz tam samochód....
beti30780426

Post autor: beti30780426 »

dziś już nie mam nerwów,jak do tej pory mechanik nie dzwonił będzie wiadomo jutro co z autem i dopiero też jutro tam pójdę a co do rachunków pamiętam jak rozrząd poleciał tzn.rolka,zostawiliśmy do naprawy ponownej pytałam o rachunek kwietniowy (bo na koniec kwietnia wymieniali) a ja po tygodniu chciałam mieć podstawę do wymiany rolki na gwarancji,że niby gdyby to było przez rolkę to mogę się od tamtej firmy domagać odszkodowania ale nie o to chodzi,mechanik powiedział że starego rachunku mi nie da bo ma już niby poprzedni okres zaksięgowany i albo w ogóle go nie wpisał w kwietniu albo faktycznie nie mogą się cofnąć wstecz a jutro jeżeli mi wypisze to na bank nie dalej jak tydzień wstecz,ale pogmatwałam ale mam nadzieję że się połapaliście
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

No.... Postaraj się używać kropek w zdaniach :) Musztarda po obiedzie ale moim zdaniem - atakuj Urząd Skarbowy!. Walą ładnie...
beti30780426

Post autor: beti30780426 »

jutro wam też napiszę czy coś i ewentualnie co załatwiłam,najgorsze że mąż w delegacji i nie ma mnie kto w tym wesprzeć i wam za to bynajmniej bardzo dziękuję :mrgreen:

[ Dodano: Sro 14 Lip, 2010 ]
gadałam wczoraj z mechanikiem powiedział że auto z popychu odpala i potem chodzi ale nie sprawdził go podczas jazdy i mówił też że już kolejny raz go robić nie będzie,żebym oddała mu tylko za części a za robotę już nie chce a ja teraz nie wiem czy go odebrać dla świętego spokoju i zaprowadzić gdzie indziej czy nadal się z nim dochodzić.Również wspomniał że może rozrusznik a ja że jest nowy to powiedział że alternator może a ja że alternator u nich wymieniałam pół roku wstecz,tata zasugerował że może powodem że nie chce odpalić jest zapłon inni że wtryski a on że już nic tam robić nie będzie i co odebrać czy walczyć dalej? :cry:

[ Dodano: Sro 14 Lip, 2010 ]
rzecznik praw konsumenta jeszcze nic nie odpisał a i rozmawiałam z policją (jak jeden z was radził) by się dowiedzieć jak to jest ze zgłoszeniem uszkodzenia mienia i po zapoznaniu się z tą sprawą po prostu mi odradził że to już jest sprawa cywilna i zgłasza się ją do sądu??? :cry: a ja już nie mam pomysłów a tamten mi teraz rachunku nie wystawi ponieważ mówi że nic w nim teraz nie naprawił
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

beti30780426 pisze:auto z popychu odpala i potem chodzi
No tak - ale jak chodzi - czy kopci , przebiera ?
To trzeba sprawdzić
możliwe , że jest przestawiony zapłon , źle przykręcona masa - silnik/karoseria i rozrusznik nie ma siły zakręcić .
Zabierz ojca i jedźcie do mechaniora razem - albo zabierz ze sobą jakiegoś kumpla - tak ze 2 m wzrostu i wadze 120 kg
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
beti30780426

Post autor: beti30780426 »

tak się składa że mój szwagier odpowiada dokładnie twojemu opisowi :mrgreen: i sam wczoraj zaoferował że może iść ze mną on niby zna się na autach bo tirami jeździ i niejednokrotnie sam musiał je naprawiać a co do auta mówił tylko że odpala z popychu i chodzi ale nie można diesla z popychu odpalać
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Tak będzie najlepiej. Kogoś na postraszenie weź ze sobą :) Efekt psychologiczno-fizyczny zadziała :)

Czy rozrusznik w ogóle kręci czy nie? Może być tak jak Jamszoł pisze, ale jeśli rozrusznik kręci...
Na klekotach to wcale się nie znam więc nie podpowiem.

Co do Policji - to niby racja - podlega to generalnie pod sprawę cywilną, ale jakbyś się uparła to z urzędu da się to załatwić. Tylko właśnie, tak jak piszesz - czy mieć święty spokój i niech jakiś inny "Pan Heniu" Ci to naprawi czy walczyć. Jeśli mogę zasugerować - odbierz samochód. Ale zaraz - jaki koszt tych "części" sobie ten "Pan Zbyniu" policzył? Przy okazji w ukrytych kosztach także za robotę podejrzewam. Zarządzaj do wglądu rachunków za części, jeśli On będzie Ci wystawiał swój, chyba, że dostaniesz oryginały za podzespoły.
beti30780426

Post autor: beti30780426 »

on nie chce kasy za robotę a części to cena za 2 zawory,uszczelka pod głowicę inne małe uszczelki,ominęłam coś te części to koło 150zł,dziś mąż wraca,mówiłam że jak pójdzie po auto niech powie że najpierw zrobi test niech go popchną,ujedzie ze 2 metry wyczuje że da się jechać,zamknie drzwi w aucie i noga z tamtą,bo do domu mamy od nich z 500m góra ale nie wiedzą gdzie mieszkamy tyle że będą wydzwaniać ale w du..e z tym,niech szuka okazji by dostać kluczyk,pchną go i adios

[ Dodano: Sro 14 Lip, 2010 ]
a może najprościej byłoby wymienić cały silnik ale na używany? ceny mniej-więcej ich znam ale u was w waszych miastach ile kosztuje przykładowo wymiana silnika,zresztą wszystko to koszty koło 1500 zł.i znów kasa :cry:
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Planujesz fajny wałek - ale w sumie - "oko za oko, cuś na ząb" - jak mawia Czesiu z Włatcuw Muchuf hahaha :) Metoda dobra ale... Mieszkasz blisko więc kiedyś Cię "capnie". Czy tego chcesz?

Ja bym sprawdził ten samochód czy jedzie po odpaleniu no "popych", następnie Twój szwagier niech da Mu 100PLN i niech spada :) I może Ci skoczyć bo nigdzie nie ma udokumentowane, że ten samochód tam był...
beti30780426

Post autor: beti30780426 »

teraz gadałam ze znajomą księgową i podpowiedziała mi że jeżeli on nie chce dać mi żadnego rachunku a może je wystawić na trzy miesiące wstecz to niech napisze że odmawia wydania ich i w ten sposób kręci na siebie bata
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

beti30780426 pisze:to niech napisze że odmawia wydania ich i w ten sposób kręci na siebie bata
Takiego czegoś nigdy nikt Ci nie da. Tak głupich ludzi to nawet w polskim rządzie nie ma :evil:

Zróbcie z tym samochodem jak pisałem post wyżej - rzuć Mu stówkę na osłodę i zabieraj furę. U siebie to bym wziął dwóch sąsiadów i trzema autami byśmy wrócili za karę. Ale nie jesteśmy u mnie :)
ODPOWIEDZ