Zegarek kabelki

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14527
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Patrick, to faktycznie "prądowa" sprawa.... Włącz sobie światła i sprawdź czy jeszcze jakiegoś podświetlenia nie brakuje z tego co wymieniłem wcześniej...
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
Patrick
Posty: 232
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:53
Lokalizacja: Ciosaniec

Post autor: Patrick »

prócz [podświetlenia zegarka wszystko jest nawet wczoraj naprawiłem podświetlenie popieliczki i zapalniczki :D podświetlenie schowka i konsoli działa więc tylko z tym zegarkiem problem :/

[ Dodano: Nie 21 Mar, 2010 ]
KuRowSKi pisze:Czerwony - +12V
Brązowy - GND masa
Czarno-Brązowy podświetlenie - sterowanie masą
Szaro-Żółty - ściemnienie podświetlenia zegarka podczas załączania oświetlenia - sterowanie +12V
zaraz pójdę sprawdzić według tego czy beize działać sama żaróweczka bez zegarka czyli brązowy i czarno brązowy jak sie domyślam :D tak??

[ Dodano: Nie 21 Mar, 2010 ]
no i prócz zamieszczonego wyrzej opisu u mnie jest jeszcze niebieski przewód a jak sprawdzałem czy świeci ząrówka to w żadnym z połączen nie świeci więc ja nie wiem jakim cudem w ogóle ten zegarek działa :/ ma ktoś moze schemat kostki od zegarka??
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Jeśli dałeś "na krotko" zasilanie na podświetlenie zegarka i ten nie świeci - to masz problem z samym zegarkiem i nie koniecznie z kabelkiem plusowym .
Musisz dobrać się do zegarka i sprawdzić druk doprowadzający masę do żarówki .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
Patrick
Posty: 232
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:53
Lokalizacja: Ciosaniec

Post autor: Patrick »

Jamszoł, wszystko sprawdzone z zegarkiem jest ok a poza tym drugi też nie ma podświetlenia
Albercik

Post autor: Albercik »

Patrick pisze:ma żaróweczka bez zegarka czyli brązowy i czarno brązowy jak sie domyślam
nie :P podświetlenie zegarka jest sterowane minusem, czyli podawana jest masa na tym przewodzie. jak zetkniesz masę z masą, to nie zaświeci :D do jednego styku źarówki czerwony, a do drugiego czarno-brązowy. wtedy powinno zagadać, jak przekręcisz kluczyk
Awatar użytkownika
Patrick
Posty: 232
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:53
Lokalizacja: Ciosaniec

Post autor: Patrick »

i kurcze nie działa :(
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Weź no ten zegarek i sprawdź czy żarówka działa na krotko - jeśli tak , to w następnej kolejności sprawdź czy we wtyczce jest kabel na którym pojawia się napięcie za kluczykiem .
Jak znajdziesz , to i znajdziesz w zegarku który to pin a jak go namierzysz - przylutuj cienki kabelek i poprowadź go bezpośrednio do żarówki - to samo zrób z masa .
To druciarstwo musi zadziałać :mrgreen:
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
Patrick
Posty: 232
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:53
Lokalizacja: Ciosaniec

Post autor: Patrick »

Jamszoł, dzisiaj sprawdzę tak jak mówisz mam nadzieje ze w końcu zadziała wiem ze to detale ale lubię jak wszystko jest na swoim miejscu :D
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Dziękuję Jamszoł za rozpiskę wyprowadzeń zegara :) W drugim poście tego wątku. Właśnie się przydało.
ODPOWIEDZ