Wymiana pompy paliwa - MK4

Znajdziesz tutaj opisy jak krok po kroku zabrac sie do naprawy jakiegos elementu samochodu oraz jak dokonac modyfikacji w swoim Esim

Moderator: Moderatorzy

Pexu
Posty: 571
Rejestracja: 27 sty 2007, 17:17
Lokalizacja: HC
Kontakt:

Wymiana pompy paliwa - MK4

Post autor: Pexu »

Witam.
Wiem że MK4 w klubie jest mikra ilość, wiem że to banalna czynność ale po pierwsze primo - to moja pierwsza, samodzielna w pełni naprawa. Po drugie primo - może komuś się przyda...

Zatem, by wymienić pompkę paliwa zaopatrujemy się w następujące rzeczy:
- klucz 13
- cybanty
- uszczelka
- pompka paliwa
- śrubokręt

1.Lokalizujemy pompkę w samochodzie - po prawej stronie, pod obudową filtra powietrza.
2.Odkręcamy kluczem 13 dwie śruby mocujące pompę - mnie udało się nie pogubić nakrętek ;)
3.Odkręcamy cybanty i zsuwamy przewody z pompy (pamiętajac gdzie który idzie - najlepiej oznaczyć taśmą)
4.Pamiętając o uszczelce montujemy nową pompę
5.Mocujemy przewody + cybanty, co w moim przypadku było dość mozolne, jako że nowa pompa miała jeden grubszy cycek na który się nakłada wężyk. Rozgrzałem przewód i wsunąłem, skręcając mocno cybantem - nie cieknie :)
6.Sprawdzamy połączenia, odpalamy silnik i...oby nie było tego co u mnie...

Pompę zamontowałem, poszedł przewód paliwowy (na trasie gaźnik-pompka).
W takim wypadku odkręcamy pokrywę filtra powietrza, zdejmujemy ją wyciągając filtr. Obudowę dolną bierzemy na bok i przy gaźniku luzujemy cybant i zdejmujemy przewód. Z drugiej strony robimy to na pompie. Nasuwamy nowy GUMOWY przewodzik, zakręcamy zaciski, montujemy filtr, skręcamy obudowę i cieszymy się z wykonanej roboty :mrgreen:
Załączniki
Zamontowane :)
Zamontowane :)
Gażnik, pod przykrywą filtra.
Gażnik, pod przykrywą filtra.
Odkręcona pompa paliwowa.
Odkręcona pompa paliwowa.
Tu siedziała cieknąca gnida (widok od tyłu).
Tu siedziała cieknąca gnida (widok od tyłu).
Stara pompka, jej ostatni widok ;)
Stara pompka, jej ostatni widok ;)
Niezbędniki do wykonania roboty.
Niezbędniki do wykonania roboty.
Nowa pompa :)
Nowa pompa :)
Zablokowany