zaczol wiecej palic :(

Moderator: Moderatorzy

zanzi

zaczol wiecej palic :(

Post autor: zanzi »

Wlasnie zauwazylem ze moj Esiu spalil ok 9l na 100 km przy jezdzie w miescie,trasy przewaznie po ok 10 km i to powtorzylo sie juz 2 razy pod rzad. Przedted jezdzilem nim wiecej w trasach i palil 5l/100 km a w miescie ok 6l, Od jakis 2 miesiecy zauwazylem ze w trasie zaczol mi palic 6l,ale to bylo w normie wiec sie nie przejolem.Teraz jezdze tylko po miescie i spalanie mnie przeraza. Dodam ze niedawno wymienialem pompe wtryskowa, ale nie jestem pewien czy wzrost spalania nastapil po jej wymianie czy przed. Od czego zalezy spalanie w dieslu? Da sie to jakos wyregulowac?
neosystem

Post autor: neosystem »

Bo wszyscy chcą żeby palił 5/100km w mieście, ja jeszcze w moim nie spotkałem się z taką tolerancją skakania w zużyciu ropy... przeważnie jeżdżę po mieście i czy mu deptam czy nie to i tak i tak pali ok 7/100km, mało to nie jest ale też i nie dużo... może więc ja też mam coś nie tak skoro przy deptaniu robię mniej więcej tą samą ilość kilometrów????
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

a czasem wystarczy wymienić zapchany filtr powietrza....
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
zanzi

Post autor: zanzi »

Filtr powietrza wymienilem, mozecie cos wiecej powiedziec co warto sprawdzic,bo nie chcial bym zeby w warsztacie mi jakies bzdury wcisneli
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Przy nowej pompie możesz mieć ustawioną większą dawkę paliwa - będzie się lepiej zbierał ale i spalanie wzrośnie.
Po drugie - mogłeś mieć lekko zatkane wtryskiwacze a nowa pompa ma większą wydajność i ciśnienie i wtryskiwacze zaczeły trochę lać.
Po mojemu - zacznij od regulacji wtryskiwaczy , które powinieneś wyregulować od razu po wymianie pompy.
Oczywiście filtr powietrza ma duże znaczenie ale to piszesz , że wymieniłeś.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

kto wymieniał pompe? jeżeli pompiarz to do regulacji jedź i powinien to zrobić za darmoche, płacisz za montaż i regulacje. jeżeli ty sam to też jedź do pompiarza ;) i niech dokona regulacji. mnie po regulacji pompy spala 2 litry mniej na mieście.
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
zanzi

Post autor: zanzi »

A z jakimi kosztami liczyc sie przy regulacji wtruskiwaczy lub pompy? Kurde,niechce mi sie juz pompy ruszac bo zaplacilem za nia 250zl, za wymiane 200zl, a jak do tego regulacja dojdzie to wyjdzie astronomiczna suma :/ a na gwarancji nie zrobia bo wymienialem ja 3 miechy temu.
Ps. Wie ktos gdzie reguluja popme i wtryskiwacze w Toruniu?
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

ja za regulacje i wymiane czegoś tam w środku ( płytke jakąś czy coś ) i koszt 300 zeta. ale działa git.
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
zanzi

Post autor: zanzi »

Za 300 zl to narazie sie wstrzymam od pazdziernika znowu w trasach bede wiecej jezdzil i zobacze ile wtedy spali.

Ps. Wie ktos gdzie reguluja popme i wtryskiwacze w Toruniu?
Awatar użytkownika
jakobs72
Posty: 900
Rejestracja: 15 paź 2006, 22:47
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: jakobs72 »

kupiec a gdzie regulowałeś pompę? Bo moja też niedługo będzie musiała iść do fachowca :)
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

w tychach mam dobrego gościa który robi nawet pompy od słynnego Smietany z Kobióra.
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
ODPOWIEDZ