zamek kierowcy

Moderator: Moderatorzy

benny

Post autor: benny »

Essiego zakupiłem w marcu i miałem tak od początku. O tym fakcie zostałem przez poprzedniego właściciela poinformowany ale uważałem to za błachostke, bo w moim poprzednim samochodzie (Polonezie) takie coś zdarzało sie raz na miesiąc :P
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

We Fordach jest tak :
Każdy klucz od Esiego ; Mondeo i kilku jeszcze innych modeli zamyka drzwi ale ich nie otworzy.
Podejrzewam , że poprzedni właściciel albo jeszcze ktoś inny czyli jeszcze poprzedni - wymienił zamek na taki ze szrotu (bez kluczyka lub masz go na zapasie i nie używasz bo nie pasuje do stacyjki)
Można to zrobić - czyli dopasować zamek do kluczyka ( rozpiżając go na części pierwsze) ale jest przy tym sporo zabawy.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

ja miałem taki problem w MKIV ale to stało się "przy mnie". okazało się że te dziadowskie klucze fordowskie ścierają się same i wkładki zamków. miałem starty klucz i problemy z zamkiem od kierowcy a jak znalazłem zapasowy klucz i z niego dorobiłem nowy i nim otwierałem to problem się skończył.
tak miałem ja.
a kluczem tym czerwonym też się nie da?
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
ODPOWIEDZ