kontrolka oleju

Moderator: Moderatorzy

mikruss

Post autor: mikruss »

U mnie w 1.3 byl smok skrzywiony i nie zasysal oleju czasami. Zrobilem fotorelacje, jest w opisach napraw.
moze byc tak ze smok jest tez zasyfiony itp, itd, pompa siada, a jak nie to , to tez wole nie pisac....
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

PISAĆ!!!!!!!!!! i tak jestem załamany tym złomem. kupiłem zajechane gówno no i teraz dudki szykuje na remont więc pisać panowie, pisać. bez obaw podcinać żył nie będe, za stary jestem.
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
mikruss

Post autor: mikruss »

No dobra to napisze:
-szif wału - ok 150 zł
-nowe paneweki - mysle ze ok 150 zł starczy
-nowe pierścienie tłokowe - max 150 zł (do Zeteca ok 120 zł kosztują)
-obróbka głowicy - no i tu cena może być rozbieżna od 100 zł jak tylko planowanie do ok 500 z wymiana gniazd, uszczelniaczy, jakis zaworów (może nawet ciut wiecej ale nie powiinno)
-no i mechanik - mój mechanior za rozebranie i złożenie takiego motoru (wyciąga i wkłada w auto) jak się dobrze do niego uśmiechnąć :lol: 400 zł woła...
-do tego wszystkie uszczelki, płyny, rozrząd (wież mi,że to też sporo pociągnie)
-być może jeszcze sprzęgło jak w kiepskim stanie - ok 400 zł....
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

rozrząd z głowy bo nowy a co do reszty to tak myślałem ok.1000 zeta. proponowali mi kupno "nowego" silnika ale czy to warto? zrobie to wiem co mam.
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

po przerwie świątecznej witam wszystkich!
ale do tematu - troche stała bryka więc nie robiłem nic z tym czujnikiem ale przed świętami zabrałem się za robote i tak - czujnik wymieniony i dalej świeciła kontrolka ale po wymianie oleju i filtra po problemie! więc twierdze że to po poprzedniej wymianie oleju coś tam musiało zostać i zatrzymywało przepływ oleju.
przejechałem 800 km w ciągu 4 dni i nawet nie zamrygała.
dzięki wielkie koledzy za pomoc i słowa otuchy.
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
ODPOWIEDZ