TD ciężko pali!!??

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Dokładnie tak - za pęcheżyki nie jest odpowiedzialna pompa paliwa ani pompka paliwowa - najprędzej właśnie źle przykręcony filter paliwa lub dobrze przykręcony ale zarąbany brudem - ewentualnie połączenie przewód paliwowy z filtrem na wejściu lub wyjściu - tam jest podciśnienie.
Chyba , że pęcheżyki powietrza są już przed filtrem to wtedy miejscem ich powstawania jest mieszalnik w zbiorniku.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Dola

Post autor: Dola »

filtr jest nowy , przewody zacisniete jak sie tylko da , a w przewodzie jest powietrze , przed filtrem nie ma ... to juz sam nie wiem, a pytam z ciekawosci bo koles w warsztacie mowil ze mial podobny problem w essim i zregenerował pompe i przeszło...
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

no to coś ciekawego koleś mówi! co do powietrza to tak jak koledzy piszą a regeneracja pompy to (ja osobiście dowiadywalem się) od paru do nawet 1000 zł. osobiście robiłem "lekki" remont za 350 zeta (regulacja + wymiana pary części).
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Dola, wykręć powtórnie filtr paliwa - sprawdź uszczelkę gumową która w nim jest - jeśli jest wstawiona nowa to umieść ją spowrotem " do góry nogami" i przykręć powtórnie filtr.
Podczas przykręcania filtra - dobrze jest pod koniec przykręcania , pokręcić nie śrubą ale całym filtrem , żeby się pożądnie ułożył w uszczelce.Po całym zabiegu odpowietrz filtr i będzie OK.
Po mojemu - ktoś nie dokładnie przykręcił filtr - filtr źle się ułożył na uszczelce.
Wymianę filtra paliwa przy dieslach robię co najmniej 5 dziennie od co najmniej 25 lat.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
ODPOWIEDZ