Regulacja kierownicy i podnoszenie fotela

Moderator: Moderatorzy

deathrider_85

Post autor: deathrider_85 »

Seba pisze:Ale tam jak sie nie myle jest leb od sruby na klucz 10 a nakretka na 13 - kazdym nasadowym leb sruby zlapiesz
Hmmm... Jak tam jest 10, to sobie pewnie poradzę, ale jak 13, to nie mam jak tego zrobić. Jest dosłownie 2-3cm luzu między plastikami, a wajchą.


W ogóle, to sobie przeglądałem zdjęcia RS'ów na forum i zauważyłem, że maja coś tak słabo wyprofilowane sportowe fotele ;) i z ciekawości pytam dodatkowo, czy moje fotele (które zamieszczam na zdjęciu) są na pewno z wersji Xr3i?
Załączniki
New-1.jpg
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

tak to są z XR3i tak zwane uszatki całkiem fajne ale uwierz mi recaro (w większości RS i niektórych Xr3i)są o wiele lepsze aż nie chce się wysiadać :lol:
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 251
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:08
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: Seba »

orioninblue pisze:tak to są z XR3i tak zwane uszatki całkiem fajne ale uwierz mi recaro (w większości RS i niektórych Xr3i)są o wiele lepsze aż nie chce się wysiadać :lol:
nie,nie nie :) Uszatki sa wg mnie fajniejsze,lepiej sie w nich siedzi i wygodzniej :) Takie fotele mialy XRy i RS'y francuskie (np moj czerwony diabel )
SPRZEDAM WSZYSTKIE CZESCI Z ESSA 1,8 16V 3 drzwi i CABRIO RDA i RQB

Cabrio RS 2000 ProJect
Mitsubishi Pajero 3,0 181KM
Felicia Pick-Up , Suzuki Bandit 1200
www.tadych-transport.pl
MARKKO

Post autor: MARKKO »

ja mam Włoskiego i tez mam
emceha

Post autor: emceha »

orioninblue pisze:ale uwierz mi recaro (w większości RS i niektórych Xr3i)są o wiele lepsze
Recaro - długa trasa a bólu pleców zero ;) Super się jeździ.
Seba pisze:Uszatki sa wg mnie fajniejsze,lepiej sie w nich siedzi i wygodzniej
Sa bardziej miękkie niż recaro ;) Kwestia gustu.
deathrider_85

Post autor: deathrider_85 »

emceha pisze:
orioninblue pisze:ale uwierz mi recaro (w większości RS i niektórych Xr3i)są o wiele lepsze
Recaro - długa trasa a bólu pleców zero ;) Super się jeździ.
Seba pisze:Uszatki sa wg mnie fajniejsze,lepiej sie w nich siedzi i wygodzniej
Sa bardziej miękkie niż recaro ;) Kwestia gustu.
Jeżeli Recaro są twardsze, niż "uszatki", to sobie nie wyobrażam tego jak bardzo są twarde :shock:.
mikruss

Post autor: mikruss »

deathrider_85, siedziales kiedys w prawdziwych kubelkach??
Są twarde na maksa ale wyprofilowanie cud malina, w zadnym fotelu sie tak dobrze nie siedzi a jak sie autko czuje mmmm :roll:
deathrider_85

Post autor: deathrider_85 »

mikruss pisze:deathrider_85, siedziales kiedys w prawdziwych kubelkach??
Są twarde na maksa ale wyprofilowanie cud malina, w zadnym fotelu sie tak dobrze nie siedzi a jak sie autko czuje mmmm :roll:
Hehe... Nie siedziałem, ale wiesz ja przez 5 lat jeździłem Volvem dziadka. Jak wsiadłem do Forda, to myślałem, że mnie szlak weźmie przez pierwsze 2 dni, ale później się przyzwyczaiłem i teraz fajnie mi się jeździ.
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 251
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:08
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: Seba »

Ja mialem te i te fotele - uszatki sa mi bardziej przyjazne :)
Markko - a szybki uchylne tez masz z tylu??
SPRZEDAM WSZYSTKIE CZESCI Z ESSA 1,8 16V 3 drzwi i CABRIO RDA i RQB

Cabrio RS 2000 ProJect
Mitsubishi Pajero 3,0 181KM
Felicia Pick-Up , Suzuki Bandit 1200
www.tadych-transport.pl
MARKKO

Post autor: MARKKO »

Seba pisze:Markko - a szybki uchylne tez masz z tylu??
tak mam :)
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 251
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:08
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: Seba »

Masz Wlocha w sesie przywieziony z wloch ,tak?? Bo z tego co wiem to duzo aut np mondeo tez, byly inaczej robione na francje.

[ Komentarz dodany przez: MARKKO: Pią 18 Sty, 2008 ]
przywieziony z włoch i wypuszczony na rynek włoski wg microkata, a i zarejestrowany teraz we włochach :P
Koniec OFFa Seba jak schcesz seba pogadać zaparaszam na PW :)
Ostatnio zmieniony 18 sty 2008, 23:59 przez Seba, łącznie zmieniany 1 raz.
SPRZEDAM WSZYSTKIE CZESCI Z ESSA 1,8 16V 3 drzwi i CABRIO RDA i RQB

Cabrio RS 2000 ProJect
Mitsubishi Pajero 3,0 181KM
Felicia Pick-Up , Suzuki Bandit 1200
www.tadych-transport.pl
deathrider_85

Post autor: deathrider_85 »

Kierownica już mi się nie przesuwa. Usterkę usunąłem dokręcając śrubę, która znajduje się przy docisku. Śruba ma faktycznie główkę 10, a nakrętkę trzeba przykręcić kluczem 13.
Teraz zostało mi tylko pobawienie się z fotelem :smile:.
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 251
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:08
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: Seba »

Co do fotela to ja kiedys tez nie moglem otworzyc,linki byly ok tylko tak ciezko szlo,ze myslalem iz linke zerwe ,nie wiem jak u Ciebie czy tez tak masz ,ale jak w koncu otworzylem (na chama :) ) to posmarowalem kropelka oleju ta blache co blokuje o trzpien i sam trzpien (to co linki podnosza) - pomoglo,chodzil jak noweczka juz do konca.
SPRZEDAM WSZYSTKIE CZESCI Z ESSA 1,8 16V 3 drzwi i CABRIO RDA i RQB

Cabrio RS 2000 ProJect
Mitsubishi Pajero 3,0 181KM
Felicia Pick-Up , Suzuki Bandit 1200
www.tadych-transport.pl
Rob

Post autor: Rob »

emceha pisze:Recaro - długa trasa a bólu pleców zero ;) Super się jeździ.
Ale jak ktoś lubi jazdę z oparciem na prawie pion ( ja tak jeżdzę ) to z wysiadaniem jest problem .. :grin: inna sprwa ze w zakrętach świetnie trzymają
deathrider_85

Post autor: deathrider_85 »

Rob pisze:
emceha pisze:Recaro - długa trasa a bólu pleców zero ;) Super się jeździ.
Ale jak ktoś lubi jazdę z oparciem na prawie pion ( ja tak jeżdzę ) to z wysiadaniem jest problem .. :grin: inna sprwa ze w zakrętach świetnie trzymają
Ja tak lubię jeździć, dlatego mam kierownicę na max przyciągniętą do siebie :cool:. Inna sprawa, że przez, to zegary mi kierownica zasłania. Przynajmniej nie wiem o ile prędkość przekraczam ;).
ODPOWIEDZ