Jak zwykle skrzynia biegów :)

Moderator: Moderatorzy

slawekj

Jak zwykle skrzynia biegów :)

Post autor: slawekj »

Mam problem ze skrzynią gdy jest zimna wszystko jest ok ale jak przejadę z 30 km i skrzynia sie nagrzeje ciezko jest mni wrzucic I i III nie wazne czy z mniejszego czy z wiekszego biegu. Zastanawiam sie czy cos z linką albo sanoregulatorem sprzegła ale gdyby to to pewnie cały czas by tak było. Z góry dziękuje za pomoc
MARKKO

Post autor: MARKKO »

nie ten dział!
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

slawekj pisze:gdyby to to pewnie cały czas by tak było.
dokładnie
Gdyby to coś z linką to miałbyś ten sam efekt na wszystkich biegach.
I i III to biegi wajchą lewarka do przodu - możliwe , że na V też tak będzie ale nie wyczaiłeś.
Sprawdź połączenie skrzynia biegów silnik czy się nie poluzowała - sprawdź śruby przy poduszkach skrzyni - sprawdź połączenia samego lewarka skrzyni biegów (włączając w to puszkę pod podłogą), raczej to nie ale sprawdź też stan oleju.
A tak w ogóle to pytanie zadałeś nie w tym dziale :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 12 lip 2007, 13:50 przez Jamszoł, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
slawekj

Post autor: slawekj »

Sory

Ale jestesmy tylko ludzimi, mozemy sie mylic.

Jak to teraz przeniesc mi powiedzcie
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Ty tego nie zrobisz - może to zrobić " zielony" z tego działu lub "niebieski" :mrgreen:
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Patryk

Post autor: Patryk »

Pewno bedziesz mial biegi do regulacji, jak masz ksiazke WKŁ to jest tam to opisane, ja po wymianie stabilizatora jak zrzucalem rame pomocnicza to musialem rozlaczyc lewarek od skrzyni i po zlozeniu nie wyregulowalem i mam podobny problem, natomiast jest on w moim przypadku malo uciazliwy bo trzeba tylko "wyczuc" jak biegi wrzucac i gitara, powodzenia
Awatar użytkownika
KuRowSKi
Posty: 582
Rejestracja: 13 lut 2007, 08:16
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: KuRowSKi »

Ja ostatnio męczyłem tan krzyżak od lewarka i mam na nim luzy więc jest do wymiany.
Zauważyłem że najlepiej się reguluje ten lewarek ni ena 4 biegu jak w książce tylko jak wżuci się wsteczny. Wsteczny jest w gałce zawsze mało wyrobiony i idealnie leży.
www.VolvoTech.pl ---Elektromechanik---
ODPOWIEDZ