grzanie się tarcz czy to normalne

Moderator: Moderatorzy

valdi-77

grzanie się tarcz czy to normalne

Post autor: valdi-77 »

witam
ostatnio zauważyłem że bardzo grzeje mi się jedna tarcza po lewej stronie z przodu
posprawdzałem wszystko, tłoczek cofa sie nie jest zapieczony, ta prowadnica po której przesuwa się ten uchwyt do klocków( nie wiem jak to się fachowo nazywa) jest też nie zapieczony, nie wiem czy może trzeba odpowietrzyć hamulce, objawy są taki że przy hamowaniu pedał staje się bardzo twardy no i kierownicą drga
a wogóle jak trzeba odpowietrzać hamulce we fordzie jest bez abs czy musi auto być zapalone czy nie
z góry dzieki za odpowiedzi
pozdrawiam
Awatar użytkownika
cidzej
Posty: 11735
Rejestracja: 11 sie 2006, 15:15
Lokalizacja: WE/WI/WW/WSC
Pojemność: 1400
Rocznik: 1996
Generacja: MK7
Nadwozie: Cabrio

Post autor: cidzej »

jak ci kierownica drga podczas hamowania to najprawdopodobniej masz zwichrowaną (pokrzywioną) tarczę hamulcową. co do grzania się to trzeba było zakręcić kołem i zobaczyć czy przypadkiem pod czas obrotu koła tarcza w pewnym momencie nie trze o klocki - tak jak koło w rowerze jak jest scentrowane i obciera o hamulce :)
emceha

Post autor: emceha »

cidzej pisze:jak ci kierownica drga podczas hamowania to najprawdopodobniej masz zwichrowaną (pokrzywioną) tarczę hamulcową
cidzej pisze:trzeba było zakręcić kołem i zobaczyć czy przypadkiem pod czas obrotu koła tarcza w pewnym momencie nie trze o klocki
Ja myślę że to wszystko wyjaśnia ;)
valdi-77

Post autor: valdi-77 »

witam
koledzy możecie mi powiedzieć jeszcze jak odpowietrza się te hamulce czy silnik chodzić czy musi być zgaszony
pozdrawiam
emceha

Post autor: emceha »

valdi-77 pisze:jak odpowietrza się te hamulce czy silnik chodzić czy musi być zgaszony
Zgaszony ;) jak w większości aut.
Patryk

Post autor: Patryk »

z ABS czy bez nie ma znaczenia odpowietrza sie tak samoa tu masz linka: http://siec.no-ip.com/forum/viewtopic.php?t=3214
tam opisalem mniej wiecej jak sie to przeprowadza, pozdro :cool:
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Nie wiem czy dożucać swoje trzy grosze ?
Powiem tak - tarcza się grzeje - bo ociera o klocki.
Tłoczek w cylinderku się cofa (ok) ale tarcza jest krzywa - więc ociera.
Musiał byś zdemontować tarcze hamulcową i dać ją do przetoczenia.
Tarcza jest krzywa - objawem jest drganie kierownicy podczas hamowania szczególnie odczuwalne w momencie zwolnienia szybkości pojazdu.
Istnieje duże prawdopodobieństwo , że zagrzana tarcza hamulcowa mogła zagotować płyn w cylinderku i masz tam powietrze.

Odpowietrzanie na wyłączonym silniku - nie pompuj pedałem hamulca przy odpowietrzaniu bo wzburzysz powietrze które jest między tłoczkiem a cylinderkiem - przyciśnij tylko raz i popuść odpowietrznik w razie konieczności powtórz całą operację ale też przyciśnij raz pedał hamulca i popuść odpowietrznik.
Acha po przyciśnięciu pedału hamulca i odkręceniu odpowietrznika i przykręceniu go ponownie - pedał hamulca puszczaj pomału nie gwałtownie - gdy puszcza się gwałtownie - nie zdąży płyn powtórnie nalecieć do pompy ze zbiorniczka i istnieje możliwość zassania powietrza do pompy poprzez uszczelniacz.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
SlaVkoEg

Post autor: SlaVkoEg »

a mi obcieral klocek o tarcze i chyba sie przegrzal bo zaczal sie kruszyc :/ Nie wiem czy slusznie mysle ale tak sadze ze sie biedak przegrzal. choc klocki nie sa drogie to szkoda bo jeszcze w bardzo dobry stanie byl :/
ODPOWIEDZ