pompa wody - jakie objawy podczas awarii pompy

Moderator: Moderatorzy

Ivandrago

Post autor: Ivandrago »

kupiec pisze:dlatego pytam jak ją sprawdzić a nie że pojade do mechanika a on ściągnie rozrząd zaśpiewa min 300 i powie że pompa dobra.
Ja ci pisałem raz - jamszoł drugi raz - Załącz silnik - niech chodzi a ty dotknij przewodów przy zbiorniczku wyrównawczym z płynem chłodzącym .
dotknij tego cienkiego którym wraca woda do zbiorniczka - jeśli silnik sie zagrzeje a te przewody beda zimne znaczy że nie ma obiegu - padła pompa.
Zreszta woda w zbiorniku tez powina byc bardzo goraca jak bedzie zimna to juz wiesz co padło.
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

ok, czytam i piszę z telefonu bo tu nie ma neta i post Jurka mi umknął :(
jutro zrobię jak piszecie i będę widział co jest z lodówką a martwi mnie 400km do domu :( oby to tylko coś się zacięło i jutro będzie wszystko ok
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
Ivandrago

Post autor: Ivandrago »

powiem ci tak - jak mi w cc padła pompa wody to ujechałem 600metrów i sie zagotował - ford by pewnie nie wiele wiecej ujechał - woda zagotowana - uszczellka pod głowica stopiona i pewnie głowica by sie zwichrowała :)
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

W razie "W" wywal termostat
Jeśli pompa by się okazała mało wydajna - po wywaleniu termostatu - nie powinieneś zagotować silnika
I jeszcze jedno - gdy pompa pracuje - w obiegu chłodzącym mamy ok 0,8 Bara a więc po odpaleniu silnika , jeszcze zanim sie silnik dobrze rozgrzeje - mamy już prawidłowe ciśnienie w układzie chłodzenia - wystarczy odkręcić korek wlewu w zbiorniczku i będzie czuć jak ciśnienie się uwalnia - poza tym , że gdy puści termostat - z cienkiego wężyka zaczyna lecieć płyn/woda i to dokładnie widać ( po otworzeniu się termostatu)
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

chyba wszystko jasne :)
żonie się przypomniało że jak staliśmy w korku i poruszałem się w nim z zawrotną prędkością 2-5 km/h to jakieś łebki na chodniku mówiły że coś kapie mi z auta ale żona pomyślała że to z klimy a teraz przez noc umkneło 2 litry wody :( czyli jak był gorący to musiało uciekać szybciej :(
dolałem tylko nie całe 1,5 litra oleju ale to też jest tym spowodowane że mam wycieki na misce i turbinie i jak wiadomo zagrzany silnik zaczął spalać olej
w ogóle to po tej operacji z korka to przejechałem prawie 40 km i temp była w normie
dzisiaj będę jechał 70 km to zobaczymy jak będzie się zachowywać lodowka
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
ODPOWIEDZ